3. Хичо вкара на Галата, но Касъмпаша отново загуби (видео)

Хичо вкара на Галата, но Касъмпаша отново загуби (видео)

Георги Сърмов игра едно полувреме при поражението с 1:3 в Истанбул

Вече изпадналият от турския елит тим на Касъмпаша, с българите Николай Димитров и Гоерги Сърмов в състава си, понесе поредното си поражение в Супер лиг, след като загуби с 1:3 визитата си на гранда Галатасарай от 32-ия кръг на надпреварата.

Двамата бивши футболисти на Левски започнаха като титуляри срещата в Истанбул, като Хичо вкара единственото попадение за своите, а Сърмов бе заменен на почивката.

Двубоят на „Тюрк Телеком Арена” започна добре за домакините, които откриха резултата в 36-ата минута чрез румънеца Богдан Станку, но в самия край на първото полувреме Ники Димитров бе изведен от Йозтюрк и възстанови равенството с премерен удар в горния ъгъл на пазената  от Ерчетин врата.

На почивката Сърмов бе заменен от Ачил, а четвърт час след подновяването на играта Галатасарай получи правото да изпълни дузпа и поведе в резултата.

Точен от бялата точка в 60-ата минута бе появилият се само две по-рано на терена чешки нападател Милан Барош, а точка на спора сложи Сервет Четин девет минути преди края на редовните 90.

Със спечелените три точки домакините събраха 40 в своя актив и се изкачиха на 12-а позиция в подреждането, докато Касъмпаша остана на последното място с едва 23 точки от 31 изиграни мача.

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари