3. Хеттрик на Жонас върна Валенсия в битката за Европа

Хеттрик на Жонас върна Валенсия в битката за Европа

"Прилепите" победиха с 3:0 Осасуна у дома

Отборът на Валенсия записа първа победа от 3 мача в шампионата, след като тази вечер се наложи с 3:0 над тима на Осасуна. Срещата се игра на стадион "Местая" и бе от програмата на 15-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гостите играха с човек по-малко почти цял мач, след като в 17-ата минута Пунял влезе много грубо в краката на Парехо, за което видя директен червен картон.

Оттук нататък задачата на "прилепите" се улесни изключително много и те натиснаха здраво съперника си в половината му.

След множество пропуски на Парехо, Куадраро и Фегоули се стигна до 45-ата минута, когато Бараган намери Жонас на границата на малкия пеналт, а той с левия крак хвърли в екстаз феновете на "Местая" - 1:0.

Още в началото на втората част Жонас уби интригата с втория си гол в мача, след като засече центриране на Фегоули, удвоявайки аванса на своите.

Домакините продължиха с доминацията си и след това попадение и в 53-ата минута Жонас оформи своя хеттрик след нова асистенция на Бараган.

Някъде тук домакините свалиха оборотите, въпреки че до края на двубоя имаха още няколко шанса да увеличат преднината си. До края на срещата нови голове обаче нямаше и така Валенсия се поздрави с успеха с 3:0.

След него домакините вече имат актив от 20 точки и заемат 9-о място във временното класиране, на 3 от зона "Лига Европа". Гостите от Памплона пък са 16-и с 13 точки, на 1 от зоната на здрача.
Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)