3. Хеттрик на Видал качи Юве на второто място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хеттрик на Видал качи Юве на второто място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Само точка в Истанбул ще бъде достатъчна за класиране на осминафиналите

Артуро Видал вкара хеттрик, а Ювентус изплува от дъното до второто място в група „В” на Шампионската лига с победа 3:1 над Копенхаген.

Чилийският национал откри от дузпа в 29-ата минута, но бившият защитник на „бианконерите” Олоф Мелберг смълча торинската публика, когато изравни в началото на второто полувреме.

Въпреки това, Видал реализира още една дузпа с изтичането на час игра и след това оформи своя хеттрик три минути по-късно, за да осигури победата, което означава, че Юве се нуждае от само точка в Истанбул срещу Галатасарай, който бе победен от Реал Мадрид, за да се класира на осминафиналите.

Първата дузпа на Видал дойде малко преди 30-ата минута, когато Ларс Якобсен игра с ръка в наказателното поле, но домакините моментно бяха зашеметени в 56-ата минута, когато Мелберг изравни срещу бившия си клуб.

Халфът Видал отбеляза втория си гол от бялата точка пет минути по-късно след фаул на Мелберг преди да оформи своя хеттрик с глава две минути по-късно.

Домакините направиха само една промяна от уикенда, като Леонардо Бонучи замени Клаудио Маркизио, докато Клаудемир и Кристиан Боланос влязоха в състава на Копенхаген на местата на Сесар Сантин и Игор Ветокеле, респективно.

Пол Погба пропиля първия шанс в мача в седмата минута, отправяйки слаб удар към вратаря Йохан Виланд от границата на наказателното поле, след като избегна капан за засада.

В 29-ата минута Ювентус получи възможност да открие. Якобсен необяснимо игра с ръка при центриране, докато бе поставен под натиск от Погба, и реферът нямаше колебания да назначи 11-метров наказателен удар.

Видал реализира успешно третата си дузпа в тазгодишната надпревара.

Юве продължи да доминира и Погба потърси мрежата от границата на пеналта 4 минути преди почивката, но уцели външната й страна.

Копенхаген изравни 11 минути след подновяването на играта, когато защитата на Юве не успя да изчисти дълго хвърляне на тъч отляво и Мелберг заби от няколко метра.

Паритетът се запази само пет минути обаче. Вечерта на Мелберг се преобърна. Той повали Фернандо Йоренте в наказателното поле, а Видал още веднъж прати топката ниско в долния ляв ъгъл.

Видал използва пролука две минути по-късно, извиси се и засече на далечната греда центриране на Погба, за да прати топката в далечния ъгъл меко и красиво с глава.

До края Юве се прибра и задържа резултата, за да постигне първа победа в Шампионската лига в изключително важен момент.