3. Хеттрик на Модест разклати мястото на Херта и върна Кьолн в топ 6 (резултати+репортажи)

Австрийски голове сломиха РБ Лайпциг в Бремен, Хофе се бетонира на 4-ата позиция след победа над Леверкузен

Вдъхновен от Антони Модест, Кьолн сломи с 4:2 прекия си конкурент за Лига Европа Херта, съкращавайки разликата на 3 точки и връщайки се в топ 6 на Бундеслигата.

Юя Осако откри още в 6-ата минута със супер удар от далеч.

Гостите от Берлин трябваше да извършват принудителна смяна в 30-ата минута, когато Саломон Калу получи мускулна контузия в своето бедро. Мичел Вайзер влезе на неговото място.

Ибишевич пропусна за Херта преди Кьолн да реши всичко с два гола между 36-ата и 38-ата минути, като на два пъти с хладнокръвие бе точен Антони Модест. Френският футболист вече има 21 гола този сезон, като се изравни с един от водещите реализатори на Бундеслигата Роберт Левандовски (Байерн). Припомняме, че с №1 с 23 попадения е Пиер-Емерик Обамеянг (Дортмунд).

4 минути след подновяването на играта вратарят на домакините Тимо Хорн излезе, за да избива свободен удар, но удари Никлас Щарк и реферът отсъди дузпа. Ведад Ибишевич намали за 1:3 от бялата точка с 11-ия си гол този сезон – вече повече от целия 2015/16.

В 63-ата минута Модест оформи своя хеттрик за 4:1, а крайният резултат оформи Джон Антъни Брукс, който се измъкна от французина на другия фронт и с глава вкара под гредата в 69-ата минута.

Хофенхайм се възползва от грешката на Херта и спокойно има аванс от 5 точки на четвъртото място, нанасяйки 12-ата загуба на Байер Леверкузен след 1:0 у дома.

Хавиер Ернандес – Чичарито бе оставен на пейката. Аспирините спечелиха само една точка в седем мача без мексиканеца в своя стартов състав.

Резултатът бе открит чак в 62-ат аминута. Сандро Вагнер посрещна центриране на Андрей Крамарич. Нападателят не отправи чист удар, като се получи рикошет в Бернд Лено и топката премина голлинията.

Дори влизането на Чичарито не промени нищо в последните 20 минути.

Изключителен Вердер нанесе шеста загуба на РБ Лайпциг, който засега остава трети. Австрийци бяха точни за класическия успех с 3:0.

С бомбен удар на Златко Юнузович в горния ъгъл от границата на наказателното поле борещият се за оцеляване Вердер поведе в 35-ата минута.

Лайпциг реагира, но гредата попречи на Марсел Забицер в 40-ата минута.

Флориан Грилич удвои за „бременските музиканти” в 59-ата минута, когато красиво засече центриране от свободен удар на Юнузович. Австрийска комбинация постави в нокдаун гостите.

В 81-ата минута Лайциг вкара след извеждащо подаване на Емил Форсберг към Дави Селке, който обаче се намираше в положение на чиста засада.

Резервата Флориан Кайнц, също австриец, оформи крайното 3:0 при контраатака в 90-ата минута.

18:30 Борусия Мьонхенгладбах – Байерн Мюнхен

РЕПОРТАЖИ ОТ ВСИЧКИ МАЧОВЕ ГЛЕДАЙТЕ ТУК!

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига