Хърватия наниза три на Северна Македония преди Евро 2024 (ВИДЕО)

"Шахматистите" изиграха първата си проверка преди шампионата

Хърватия победи убедително Северна Македония с 3:0 в първия си приятелски мач в дните преди началото на Европейското първенство в Германия.

Мачът се игра в Риека, където домакините поведоха в резултата в 10-ата минута, когато Ловро Майер вкара с изпълнение на пряк свободен удар.

Точно преди края на първата част футболистът на Волфсбург вкара втори гол. Бруно Петкович центрира в наказателното поле, където Майер преодоля Столе Димитриевски, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

„Шахматистите“ направиха резултата 3:0 в 79-ата минута, когато Марио Пашалич се разписа при добавка.

В 90-ата минута домакините вкараха и четвърти гол, но попадението на Анте Будимир не бе зачетено заради засада.

Вторият приятелски мач на Хърватия преди началото на Евро 2024 ще бъде срещу Португалия на 8 юни.

Гибралтар - Шотландия 0:2