3. Хановер с важно 4:2 над Щутгарт (видео)

Хановер с важно 4:2 над Щутгарт (видео)

"96" вече без загуба в 9 поредни мача

Отборът на Хановер продължава със страхотното си представяне през този сезон, след като днес разби тима на Щургарт с 4:2. Срещата се игра на стадион "АВД - Арена" и бе от програмата на 22-ия кръг на първа Бундеслига.

Това бе девети пореден мач без загуба в шампионата за Хановер, като последното им поражение датира от 19 ноември миналата година, когато "червените" паднаха с 1:4 от Волфсбург като гости.

Двубоят започна с хубава възможност за гостите, но удар с глава на Маза бе спасен от стража на Хановер. Домакините обаче отговориха с няколко хубави атаки по крилата и пропуски на Диуф, Хагуи и Шлаудраф.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Хагуи засече с глава центрира от корнер на Пандер, давайки преднина на "96".

Веднага след гола Харник можеше да изравни, но изстрелът му бе спасен от Цилер.

В 32-ата минута пък "червените" отново ликуваха след корнер, но този път Диуф засече с глава центрирането на Пандер.

Това попадение обърка тотално швабите и до края на полувремето домакините имаха още няколко възможности за гол, които обаче не можаха да оползотворят.

Още в самото началото на втората част обаче, Хановер вече водеше с 3:0, след като самият Кристиян Пандер, който асистира за първите два гола, засече с левия крак центриране от корнер.

Резилът за швабите стана пълен в 73-ата минута, когато Щиндл бе точен с левия крак след асистенция на Шмидебах.

Само 120 секунди по-късно обаче, гостите стигнаха до почетно попадение, дело на Харник. Той бе намерен в наказателното поле от Ибишевич и с десния крак направи безпомощен Цилер.

След само още 4 минути обаче Щутгарт намали на 2:4 с гол на Оказаки, за който Какау свали с глава в наказателното поле.

До края на мача домакините не позволиха повече усложнения и дори имаха няколко възможности за гол, но такъв така и не падна.

След победата Хановер е 7-и с 34 точки, а швабите са 9-и с 26 пункта.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни