3. Хамбургер взе първа победа след обрат насред Щутгарт (видео)

Хамбургер взе първа победа след обрат насред Щутгарт (видео)

Новият треньор на опашкарите в класирането - Родолфо Кардосо, дебютира с успех

Опашкарят в германската Бундеслига Хамбургер постигна първата си победа през сезона в мач от седмия кръг, надделявайки при визитата си на Щутгарт с 2:1.

Гостите пристигнаха на „Мерцедес-Бенц Арена” с нов треньор – аржентинеца Родолфо Кардосо, който замени Михаел Йонинг, но с едва точка в своя актив и успяха да си тръгнат с цели три, въпреки че още в 18-ата минута се озоваха в ролята на догонващи в резултата.

Тогава точен за домакините бе Мартин Харник, който даде надежди на „баварците” за трета поредна победа. Тя обаче не се случи, тъй като след почивката Хамбургер осъществи пълен обрат.

Само 6 минути след подновяването на играта Джефри Брума възстанови равенството, а след още 15 Роберт Теше се разписа и донесе пълния комплект от точки на гостите.

Така наставникът на Щутгарт - Бруно Лабадия,отстъпи пред бившия си тим и остана с момчетата си на шеста позиция в класирането с 10 точки от седем кръга, а след първия мач от кръга Хамбургер остана в зоната на изпадащите, тъй като има едва 4 точки в своя актив.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)