3. Хамбургер се подигра с Кьолн

Хамбургер се подигра с Кьолн

Айнтрахт Франкфурт и Вердер с победи в Бундеслигата

Отборът на Хамбургер разгроми с 6:2 гостуващия Кьолн в мач от 27-ия кръг в немската Първа Бундеслига и по този начин утвърди позицията си в горната половина на класирането в шампионата на Германия. С хеттрик пък се отличи Младен Петрич.

Домакините от Хамбургер поведоха именно с гол на хърватина. Попадението дойде в 12-ата минута, когато от границата на вратарското поле нападателят откри за тима си.

Бен-Хатира удвои преднината на своя отбор в 32-ата минута, а класическият резултат бе факт в 38-ата минута, когато Петрич отбеляза и втория си гол.

До почивката хърватинът отбеляза още едно попадение, което бе и трето за него.  Нападателят се разписа отблизо и по този начин оформи хеттрика си.

През втората част Кьолн намали на 4:1 чрез Яяло, но Хамбургер бързо охлади радостта на гостите, вкарвайки за пети път.

Зе Роберто в 58-ата минута реализира шестото попадение за домакините. Крайното 6:2 бе оформено от Лукас Подолски малко след като изтече час игра.

След успеха, Хамбургер заема 7-ата позиция с 40 точки. Кьолн е 11-ти с 32.

В друг двубой от кръга Айнтрахт Франкфурт записа първата си победа през 2011-та година, след като се наложи с 2:1 в домакинския си мач срещу Санкт Паули.

Теофанис Гекас откри за тима от Франкфурт в 34-ата минута, но гостите бързо се върнаха в мача след гол на Такуи от пряк свободен удар.

С второ попадение на Гекас в 77-ата минута обаче, Айнтрахт достигна до успеха и вече е 14-ти с 31 точки. Санкт Паули се смъкна в зоната на изпадащите, където има 28.

Нюрнберг пък се изложи в домакинския си двубой срещу Вердер Бремен. „Бременските музиканти” спечелиха с 3:1, като успяха да поведат чрез Вагнер, който се разписа от дузпа в 27-ата минута.

Домакините изравниха точно когато изтичаше първият половин час, а точен бе Гюндоган.

През второто полувреме Писаро изведе за втори път Вердер, а крайното 1:3 бе оформено отново от Вангер и отново от дузпа в последната минута на срещата.

Така „бременските музиканти” вече имат 32 точки и са 12-ти, докато Нюрнберг е 6-ти с 42.