3. Хамбургер с ценно 1:0 над Айнтрахт (видео)

Хамбургер с ценно 1:0 над Айнтрахт (видео)

Отборът на Хамбургер постигна изключително важна победа в борбата си за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Айнтрахт (Франкфурт)

Отборът на Хамбургер постигна изключително важна победа в борбата си за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Айнтрахт (Франкфурт). Срещата се игра на стадион „Имтех Арена” и бе първа от програмата на 19-ия кръг на първа Бундеслига.

Двубоят започна с неточен удар на Зе Роберто и лек натиск от страна на домакините. Като цяло обаче, мачът не бе особено атрактивен, въпреки че в хода му двата тима показаха някои добри неща. В 17-ата минута пък Фенен от Айнтрахт нанесе първия точен шут в срещата, но той бе спасен от Рост.

След преполовяването на първата част темпото се накъса значително, а на терена започнаха да преобладават твърди единоборства. До края на полувремето с пропуски за Хамбургер се отличиха Бен Хатира, Питройпа и Зе Роберто, а за гостите неточен пред гола бе Майер. До гол обаче не се стигна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с очакван натиск на „бургерите” и опасен шут на Елиа, спасен от Николов. В 60-ата минута стражът на Айнтрахт трябваше да спасява и изстрел на Нистелрой, но в 65-ата остана безсилен, след като Бен Хатира центрира ниско отдясно, а влезлият на почивката Младен Петрич засече с шпагат, откривайки резултата – 1:0.

След гола натискът на домакините продължи, но пропуски направиха Бен Хатира, Петрич и Нистелрой. В последните 15 минути Хамбургер се дръпна в половината си, пазейки резултата, което даде възможност на гостите от Франкфурт да натиснат. До изравнителен гол обаче не се стигна, след като пропуски направиха Кайо и Хелер и така Хамбургер победи с 1:0 тима на Айнтрахт.

След успеха домакините се намират на 6-о място във временното класиране с актив от 30 точки, на 4 зад 2-ия Хановер. Гостите от Франкфурт пък са 8-и с 26 пункта.
Постекоглу: Страхотно представяне