3. Хамбургер с човек по-малко се издъни като гост на Нюрнберг (видео)

Хамбургер с човек по-малко се издъни като гост на Нюрнберг (видео)

Санкт Паули се отдалечи от опасната зона след класика срещу Кьолн

Тимът на Нюрнберг се наложи с 2:0 като домакин на Хамбургер в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията отбелязаха Тими Симонс от дузпа в 59-ата минута и Алмог Коен в 70-ата, а минута по-рано Гойко Кацар от отбора на гостите получи червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

Домакините създадоха повече голови положения в тази среща и логично стигнаха до трите точки, докато Рууд ван Нистелрой и компания погледнаха само няколко пъти към противниковата врата.

В 59-ата Кристиан Ейглер бе спънат от Франк Рост в наказателното поле на Хамбургер и съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Тими Симонс, който хладнокръвно реализира за 1:0.

Десетина минути по-късно Алмог Коен удвои след като засече от непосредствена близост центриране на автора на предишното попадение Тими Симонс.

След тази среща Хамбургер остава на 7-а позиция с актив от 30 точки, докато Нюрнберг се изкачи на 10-о място и вече има 26 точки.

В друг мач от Германия отборът на Санкт Паули разпердушини гостуващия Кьолн с 3:0, като това бе най-малкия резултат, с който „козлите” можеха да се отърват. Домакините отправиха цели 30 удара към противниковата врата, от които 10 намериха очертанията, докато футболистите на Кьолн имаха само едно по-опасно положение.

Чарлс Таки отбеляза два гола за Санкт Паули, а Флориан Брунс направи резултата класически след изпълнение на дузпа.

В 30-ата минута Таки заби невероятен гол от трийсетина метра, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на вратата на „козлите”.

Шест по-късно отново той удвои преднината на домакините, с хубав удар с десния крака от десетина метра.

Крайното 3:0 оформи Брунс в 76-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Фин Бартелс.

Благодарение на спечелените три точки тимът на Санкт Паули се отдели от зоната с отбори, застрашени от изпадане и вече заема 14-а позиция с актив от 22 точки. Отборът на Кьолн пък е 16-и с 19.

Конте: Наполи може да навакса пропуснатото само с много работа

"Да не играеш в Европа си има и предимства, и недостатъци", каза треньорът на Наполи