3. Хамбургер остана близо до изпадащите след 1:1 с Леверкузен (видео)

Хамбургер остана близо до изпадащите след 1:1 с Леверкузен (видео)

Сами Хюпия дебютира с хикс начело на "аспиирните"

Хамбургер остана на две точки от зоната на изпадащите в Бундеслигата след 1:1 срещу Байер Леверкузен в последна среща от 32-ия кръг на надпреварата. Това бе дебют за бившия бранител Сами Хюпия начело на „аспирините” след уволнението на Робин Дут.

Хамбургер можеше да поведе пред 50 000 души на „Имтех Арена” в 18-ата минута, когато Иличевич качи топката на главата на Маркус Берг, но шведският нападател стреля в аут.

Домакините спечелиха дузпа в края на първата част. Денис Аого центрира отдясно, Гонасло Кастро спря с ръка и Младен Петрич с безпощаден удар в обратния ъгъл на вратаря направи 1:0 в 40-ата минута.

Гостите създадоха най-доброто си положение през първата част в последните секунди. Ренато Аугусто пусна за Кадлец сам срещу вратаря, но Дробни с крак успя да избие.

Леверкузен изравни бързо след почивката. Щефан Кислинг засече центриране от корнер с глава, Петрич изби от голлинията, получи се меле, но най-добре се ориентира Шурле, който с глава прати в мрежата за 1:1.

Аугусто пропиля добра възможност за Леверкузен, а Аого изпълни добре пряк свободен удар пред другата врата, но Бернд Лено изби добре.

Хамбургер остава 14-ти с 31 точки, а Байер Леверкузен е 6-ти с 41 и ще се бори за място в Лига Европа.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)