3. Хамбургер и Ван Нистелрой превзеха Гелзенкирхен напук на очакванията

Хамбургер и Ван Нистелрой превзеха Гелзенкирхен напук на очакванията

Противно на всички очаквания, отборът на Хамбургер успя да победи като гост Шалке 04 в мач от първия пролетен кръг в германската Бундеслига. С гол на Рууд ван Нистелрой „червените шорти” се справиха с тима на Феликс Магат насред Гелзенкирхен, където пред 61 673 зрители се проведе късният съботен двубой от 18-ия кръг.

„Кралскосините” започнаха по-добре и удар на Еду застраши вратата на гостите, но гол нямаше. Две минути по-късно Анис Бен-Хатира получи добра топка от Давид Яролим и стреля, но шутът му бе отразен от Мануел Нойер. Вече възстановеният Рууд ван Нистелрой също пробва да открие резултата, но не намери очертанията на вратата. Изненадващо или не до почивката Хамбургер беше по-активният отбор, но не ударите им минаваха далеч от целта.

Закономерно тимът на Армин Фе стигна до гол осем минути след подновяването на играта. След многоходова акция Гай Демел беше изведен на аутлинията по десния фланг и центрира във вратарското поле, където Ван Нистелрой не сбърка за 1:0. Шалке 04 се опита да върне попадението, но опитите на Кристиан Пандер и Клаас-Ян Хунтелаар се оказаха безуспешни. Освен това домакините бяха крайно безидейно в атака, докато Хамбургер пазеше своята крехка преднина добре прибран в отбрана.

Така Хамбургер продължи успешната си серия срещу Шалке в Гелзенкирхен, където от 2004 г. няма загуба.

След този двубой Хамбургер се изкачи на 7-ото място в класирането с актив от 27 точки, на 3 от петия Байерн и от мястото, даващо право на участие в евротурнирите. Шалке запази 10-ата си позиция с 22 точки.