3. Хамбург спести резила срещу „вълците” с равенство в 92-ата минута

Хамбург спести резила срещу „вълците” с равенство в 92-ата минута

Пьотър Троховски бележи за 1:1 в последната секунда, шампионите Волфсбург без победа вече в осем мача

Хамбургер и Волфсбург не успяха да излъчат победител в дербито на 20-я кръг в немската Бундеслига. Срещата завърши при резултат 1:1, който бе фиксиран в последната минута от добавеното време. Волфсбург поведе в резултата с брилянтен гол на Един Дзеко през първата част. Играчите на Хамбургер обаче бяха тези, които трябваше да съжаляват, че не материализираха смазващото си надмощие на терена.

Срещата започна по отличен начин за гостите от Волфсбург. „Вълците” имаха шанса да поведат още в първите минути, когато Дзеко се размина на сантиметри с центриране на Графите. След това домакините наложиха волята си и започнаха безпощадно да атакуват съперника си. В 23-ата минута Младен Петрич се възползва от статично положение и от 25 метра закачи страничната греда, но за негово съжаление от външната й страна. Само секунди по-късно един от най-активните на терена Марсел Янсен запрати топката с удар от около девет метра право във вратата на Волфсбург. Стражът Андре Ленц внимаваше и със страхотен плонж изчисти в ъглов удар.
Хамбург продължи да диктува събитията на терена до 34-ата минута, когато Един Дзеко демонстрира класата си и откри резултата в полза на гостите. Саша Райтер центрира от фаул в наказателното поле на Хамбургер. Там Дзеко пое топката на гърди, залъга Йорис Матайсен и прати топката с добре пласиран удар в левия ъгъл за 1:0. Домакините определено не очакваха подобно развитие на мача, но това не повлия на концентрацията им. Моментално след това Денис Аого продължи да засипва пеналта на „вълците” с високи центрирания.

Първите минути след пoчивката бяха изключително силни за домакините. Марсел Янсен не спести време и още при едно от първите разигравания провери вниманието на Андре Ленц с далечен удар. Същото в 50-ата минута стори и Томас Ринкон, стражът на Волфсбург обаче внимаваше и не допусна да бъде преодолян.

В 53-ата минута Хамбург пропусна най-чистото си положение. Елхеро Елия от седем метра стреля с глава право в напречната греда на Волфсбург. Три минути по-късно с прекрасно двойно спасяване вратарят на гостите отказа Янсен и Елия. В следващите игрови ситуации Хамбургер продължи да търси изравнителното попадение с цената на всичко. В 66-ата Янсен успя да вкара топката във вратата, но за негово съжаление попадението бе отменено за засада.

С напредване на времето и настъпването на последните игрови минути нервите в играта на домакините започнаха да си личат все по-силно. Това на свой ред позволи на шампионите да си отдъхнат от непрестанния бараж от удари и да изнесат топката отвъд границата на собствената си половина. За ужас на „зелените” Пьотър Троховски прониза вратата на представящия се отлично през цялата вечер Андре Ленц. Иронично голът падна от далечно разстояние. Троховски в опит на отчаянието стреля от 25 метра за да запрати топката в долния десен ъгъл на Ленц.

С четвъртия си гол за сезона Троховски донесе 35-ата точка на Хамбургер. „Червените гащи” са пети във временното класиране, а разликата от лидерите като че ли започва да се увеличава с всеки изминал кръг. Шампионите Волфсбург са в още по-незавидна ситуация. Под ръководството на уволнения Армин Фе „вълците” бяха без победа в последните си седем мача, които вече набъбнаха на осем като част от „сметката” на временния наставник Лоренц Гюнтер Кьостнер. С 25 точки Волфсбург е 10-и във временното класиране.