3. Гройтер Фюрт размаза Енерги (Котбус) и излезе начело във Втора Бундеслига

Гройтер Фюрт размаза Енерги (Котбус) и излезе начело във Втора Бундеслига

Димитър Рангелов изигра пълни 90 минути за Енерги (Котбус), Асен Караславов остана резерва по време на целия мач

Българският нападател Димитър Рангелов изигра пълни 90 минути при поражението на своя тим с 0:3 от Гройтер Фюрт, където пък се състезава друг българин – Асен Караславов, който обаче не получи шанс за изява и остана на резервната скамейка на своя тим по време на целия двубой.

Срещата бе от 29-ия кръг на немската Втора Бундеслига, а след победата Гройтер Фюрт излезе начело в подреждането, като е с актив от 63 точки, на 2 пред втория – Айнтрахт Франкфурт, който е и с мач по-малко. Енерги (Котбус) е 11-ти с 31 пункта.

Иначе в днешния мач резултатът бе открит от Томас Клейне в 30-ата минута. Авансът на домакините от Гройтер Фюрт набъбна на две попадения в 75-ата, когато Оливие Океан бе точен за 2:0, а крайното 3:0 оформи Серкан Сарарер в 89-ата минута.

Ето и останалите резултати от мачовете от 29-ия кръг във Втора Бундеслига, които се играха днес:

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края