3. Гройтер Фюрт излезе начело във Втора Бундеслига кръг преди края на сезона

Гройтер Фюрт излезе начело във Втора Бундеслига кръг преди края на сезона

Вижте всички резултати от 33-ия кръг на Втора Бундеслига

Гройтер Фюрт излезе начело в подреждането на Втора Бундеслига, след като завърши при резултат 1:1 домакинството си на Фортуна Дюселдорф от предпоследния 33-ти кръг на шампионата. Асен Караславов бе на резервната скамейка на Гройтер Фюрт и остана там по време на целия двубой.

След днешното равенство Гройтер Фюрт се изкачи на първата позиция и има актив от 69 точки, с една повече от втория - Айнтрахт Франкфурт, който пък днес загуби с 0:2 като домакин на Мюнхен 1860.

Дуисбург, където се състезава Валери Домовчийски, спечели с 2:1 срещу Ерцгебирге Ауе в друг мач от кръга. Българинът бе резерва за Дуисбург и се появи на терена в 73-ата минута, но не успя да отбележи попадение за своя тим.

След победата Дуисбург е 10-ти с 38 точки. Ерцгебирге Ауе пък се намира на 15-ата позиция с 32.

Илиян Мицански пък изигра пълни 90 минути за своя ФСВ Франкфурт, който загуби с минималното 0:1 гостуването си на Падерборн. След поражението отборът на българина се намира на 13-ото място и има 34 точки, но след изиграването на всички мачове от 33-ия кръг стана ясно, че ще играе във Втора Бундеслига и през следващия сезон, тъй като вече няма как да попадне в зоната на изпадащите.

Димитър Рангелов бе на терена по време на всичките 90 минути на мача между своя тим – Енерги (Котбус), срещу Инголщад. Тимът на българския нападател отстъпи с 0:1 и остава с 32 точки, като се намира на 14-ата позиция. Инголщад е 11-ти с 37 пункта.

Бохум 2:0 Айнтрахт Брауншвайг

След изиграването на днешните двубои стана ясно, че Ханза Рощок изпада от Втора Бундеслига. Гройтер Фюрт и Айнтрахт Франкфурт пък са новите членове на Първа Бундеслига, като това бе ясно и още преди изиграването на мачовете от 33-ия кръг. Фортуна Дюселдорф, Падерборн и Санкт Паули продължават да се борят за завършване на третата позиция. Финиширалият на нея тим се изправя в два плейофни мача срещи тимът, който е 16-ти в крайното класиране на Първа Бундеслига. В момента това място е заемано от Кьолн.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)