3. „Гражданите” на Гуардиола обърнаха Барселона в Манчестър (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” на Гуардиола обърнаха Барселона в Манчестър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ман Сити спря серия от пет загуби срещу каталунците със силно второ полувреме

Манчестър Сити постигна ключова победа в група „С” на Шампионската лига, след като постигна домакински обрат над испанския първенец Барселона и до надви с 3:1.

Каталунците се намираха в серия от пет поредни победи над „гражданите” и се нуждаеха от само точка, за да се класират за директните елиминации на турнира, но бяха спрени от възпитаниците на бившия си наставник Хосеп Гуардиола.

Мачът на „Етихад” не започна никак добре за „небесносините”, защото още в 21-ата минута Неймар изведе Лионел Меси и аржентинският маестро отбеляза хладнокръвно с удар от близо своя гол номер 90 в най-престижната клубна надпревара.

Така Лео вече е топреализатор за всички времена в груповата фаза на Шампионската лига, разписвайки се за шести път в четирите си мача срещу отбори, водени от бившия му ментор Пеп Гуардиола.

Момчетата на последния обаче отговориха още преди почивката и то с първия си удар в очертанията на вратата.

В 39-ата минута Серхи Роберто сгреши един пас към дъгата на собственото си наказателно поле, където Серхио Агуеро овладя и веднага подаде към навлизащия на скорост в пеналта Рахим Стърлинг.

Той от своя страна изведе Илкай Гюндоган на далечната греда и за новото попълнение на „гражданите” остана най-лесното, а именно да прати топката в мрежата за 1:1.

При този резултат дойде и почивката. Малко след нея Де Бройне изпълни страхотно един пряк-свободен удар и в 51-ата минута направи обрата пълен – 2:1.

В 62-ата минута Серхи Роберто направи третата си груба грешка в срещата и позволи на Манчестър Сити да контраатакува опасно, но няколко сантиметра разделиха Де Бройне от третия гол.

Малко след това Джон Стоунс също сгреши и подаде към Луис Суарес, който изведе чудесно Андре Гомес около точката за изпълнение на дузпа, ала лятната покупка на Барселона прати топката в напречната греда.

„Гражданите” отговориха с образцова контра, при която удар на Де Бройне също срещна гредата.

Така се стигна до 74-ата минута, в която Гюндоган реши всичко с второто си попадение в срещата след пас на Агуеро – 3:1.

Благодарение на успеха си „гражданите” вече имат 7 точки, с две по-малко от лидера Барселона.

Четири в актива си пък има Борусия (Мьонхенгладбах) след домакинско реми 1:1 срещу Селтик.

Ларс Стиндл даде аванс на германците с гол в 32-ата минута, а в 76-ата звездата на гостите Муса Дембеле възстанови от дузпа статуквото.

То се запази до последния съдийски сигнал, като заради нарушението за дузпата Юлиян Корб получи директен червен картон и Борусия доигра срещата с човек по-малко.