3. "Гражданите" без проблеми преодоляха третия кръг на Карлинг Къп (видео)

"Гражданите" без проблеми преодоляха третия кръг на Карлинг Къп (видео)

Играчите на Роберто Манчини се справиха с Бирмингам

Отборът на Манчестър Сити преодоля третия кръг на Карлинг Къп, след като в играния днес на „Етихад Стейдиъм” мач се наложи над състезаващия се в Чемпиъншип Бирмингам с 2:0. Тимът на Роберто Манчини показа, че притежава повече класа от своя съперник и заслужено достигна до победата, която го прати напред в турнира.

„Гражданите” започнаха мача силно, а усилията им доведоха до резултат в 17-ата минута, когато привлеченият от редиците на вечния враг – Манчестър Юнайтед, Оуен Харгрийвс отбеляза първото си попадение за своя нов отбор. Полузащитникът нанесе хубав изстрел отдалеч и по този начин даде аванс на домакините.

Последваха пропуски на Уейн Бридж и Пабло Сабалета, а в 38-ата минута воденият от Роберто Манчини тим достигна и до втория си гол. Негов автор бе Марио Балотели. Нападателят отправи много прецизен удар, който се оказа неспасяем за Колин Дойл. Бирмингам пък имаше едва един точен изстрел през първите 45 минути – той бе отправен от Къртис Дейвис.

След подновяването на играта „гражданите” намалиха темпото, владееха спокойно и успяваха да запазят преднината си. Така се стигна и до последните минути на мача и Манчестър Сити се поздрави с победа, която прати играчите на Роберто Манчини в четвъртия кръг на турнира. В следващия си двубой от Премиършип „гражданите” са домакини на Евертън.