3. Гръцки "троянски кон" покоси Леверкузен (ВИДЕО)

Гръцки "троянски кон" покоси Леверкузен (ВИДЕО)

Играещият под наем за Хамбургер от Байер Кириакос Пападопулос извади северняците от зоната на изпадащите

Хамбургер победи Байер Леверкузен с 1:0 в първа среща от 19-ия кръг на Бундеслигата и напусна зоната на изпадащите. По ирония на съдбата победният гол вкара Кириакос Пападопулос, който играе за северняците под наем от „аспирините”.

Леверкузен гонеше клубен рекорд тази вечер след 20 поредни гостувания с поне един отбелязан гол, но излезе на стадиона в Хамбург без своя голмайстор Хавиер Чичарито и наказания да не играе до края на сезона Хакан Чалханоглу.

През първата част домакините пресираха добре, а голови положения липсваха. На почивката Роджер Шмидт пусна Щефан Кислинг на мястото на Юлиан Баумгартлингер.

Хамбургер се размина с гола в 47-ата минута, когато Боби Ууд получи добър пас от Николай Мюлер, но ударът на американския нападател мина на косъм от гредата.

Решителният миг настъпи в 76-ата минута, когато гръцкият централен защитник Пападопулос, носещ нетрадиционния за поста му номер 9, се извиси и с глава заби зад Бернд Лено за 1:0 след центриране на Николай Мюлер.

Леверкузен реагира с последната си смяна в мача – крилото Леон Бейли направи дебют в Бундеслигата след трансфера от Генк.

Големият шанс на „аспирините” да изравнят беше в 85-ата минута, но ударът с глава на Килинг след центриране на Арангис срещна напречната греда и домакините взеха безценен успех.

Хамбургер се изравни с Вердер с по 16 точки на 15-а позиция, докато Байер Леверкузен е 9-ти с 24.