3. ГРАНДИОЗНО! 34-а титла за Реал Мадрид (ВИДЕО+СНИМКИ)

ГРАНДИОЗНО! 34-а титла за Реал Мадрид (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бензема с два гола за решителната победа над Виляреал с 2:1

Реал (Мадрид) е новият шампион на Испания! "Кралския клуб" завоюва 34-тата си титла в Примера дивисион, след като победи като домакин с 2:1 Виляреал. На тренировъчния си стадион "Алфредо ди Стефано" "белия балет" успя да постигне 25-та си победа за сезона и така кръг преди края е недостижим на първото място.

Зидан заложи на Родриго и Еден Азар като партньори на Карим Бензема в атака, а в центъра отново се разчиташе на Лука Модрич, Каземиро и Тони Кроос.

В 4-та минута Серхио Рамос изведе Дани Карвахал, десният бек опита да изненада вратаря с висок удар, но Серхио Асенхо внимаваше. В 11-ата Каземиро реши да шутира от 30 метра, заложи на силата и прати топката далеч от целта.

В 29-ата минута Софиан сбърка при изнасянето на топката и пресата на домакините донесе резултата. Каземиро сложи крак и отне, Лука Модрич напредна и подаде вдясно за Бензема, който стреля с прав удар и промуши топката между краката на вратаря за 1:0. Това беше попадение номер 20 за французина от началото на сезона в Ла Лига.

В 44-ата минута Родриго получи отдясно и центрира остро, но защитник на гостите изчисти в корнер.

В 54-ата Модрич даде превъзходен пас към устремения по крилото Карвахал. Десният бек финтира в наказателното поле и стреля - вратарят успя да избие. Еден Азар беше блокиран за добавка.

В 67-ата Кинтийя се стрелна отляво, пое прекалено дълго и Тибо Куртоа тръгна да пресича топката. Белгиецът първи стигна до топката, а Кинтийя не прецени добре действията си и го удари с коляно в главата - изключително тежък сблъсък.

В 73-ата Серхио Рамос пресече подаване, устреми се напред и спечели дузпа! Капитанът на "белите" реши да подава встрани към Бензема, който реализира. Повторенията обаче показаха, че френският нападател е навлязъл в наказателното поле преди изпълнението. Дузпата беше пребита, като този път зад топката застана Бензема.

"Деветката" на "белите" реализира със силен и точен удар за 2:0.

В 81-ата минута след нова отнета топка Тони Кроос шутира от 25 метра и нацели горната греда.

В 84-ата Висенте Ибора върна интригата с попадение за 2:1. Снажният халф вкара с глава от 15 метра с помощта на страничната греда.

В добавеното време Виляреал бяха много близо да изравнят, но страхотни спасявания на Куртоа и намеси от бранителите в бяло бяха достатъчни да спасят вратата от нов гол.

В самия край Винисиус Жуниор направи невероятен сомостоятелен рейд и подаде към Асенсио, който вкара за 3:1, но ВАР се намеси и отчете игра с ръка на Бензема при поемане на топката малко по-рано.

Веднага след това обаче дойде и последният съдийски сигнал, който окичи златото върху "белия балет".

По същото време на "Камп Ноу" Барселона се сгромоляса тотално и загуби от Осасуна с 1:2 и то с човек повече.

Двубоят започна активно за Барса, но в 6-ата Хосе Арнаис за малко да изненада Тер Стеген с далечен удар. Гостите успяха да поведат в 16-ата минута, когато Арнаис вече беше точен.

Лео Меси можеше да изравни шест минути по-късно, но нацели напречната греда от пряк-свободен удар.

Последваха силни минути на домакините, но без чисти положения. В 39-ата Меси взе нещата в свои ръце с пореден феноменален пробив, завършил с удар, който обаче беше отразен. 43-ата Брейтуейт не беше далеч от попадение, но не уцели вратата.

Във втората минута след антракта Брейтуейт успя да насочи кълбото в мрежата, но голът правилно не беше зачетен заради засада при атаката.

Меси отново си проби път през сгъстената отбрана и нанесе първия си удар във вратата за вечерта, но Ерера отрази с тяло. Това се случи в 53-ата минута.

Сетиен пусна Суарес и Артуро Видал за сметка на Нелсон Семедо и разочаровалият Брейтуейт.

Влезлият Суарес набързо спечели нарушение пред наказателното поле, а от неговото изпълнение Меси изравни за 1:1 в 62-ата минута.

След още шест минути уругваецът вдигна победоносно ръце след ювелирно изпълнение, изпратило топката в мрежата, но и този път беше маркирана засада.

В 77-ата минута Барса остана с човек повече, след като Енрик Гайего получи червен картон за удар с лакът в лицето на Клеман Лангле. Стигна се до констулация с ВАР, след като първоначално реферът показа само жълт картон на нападателя на Осасуна.

В четвъртата минута на продължението пък Торес успя да донесе историческия успех за Осасуна, след като хвана неподготвена защитата в червен-синьо и реши всичко в мача!

Така Реал (Мадрид) спечели първата си титла от три години насам, като отново Зинедин Зидан донесе златото на "Бернабеу", след като последно точно той изведе "белия балет" до отличието през сезон 2016/17.