3. Грандиозен Реал Мадрид помете Шалке с 6:1 по пътя към "десетата" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Грандиозен Реал Мадрид помете Шалке с 6:1 по пътя към "десетата" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналдо, Бейл и Бензема унижиха Шалке с по два гола на неговия "Фелтинс Арена"

Реал Мадрид унижи Шалке с 6:1 в Гелзенкирхен и реши интригата в осминафиналния сблъсък на Шампионска лига още след първата среща. Трите звезди на Реал в атака - Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема оформиха разгрома на „Фелтинс Арена” с по два гола на сметката си. В добавеното време Хунтелаар донесе поне някаква утеха за феновете на домакините с почетен гол.

Така „кралете” предрешиха изцяло крайния изход и започнаха елиминациите в Шампионска лига точно така, както и започнаха цялата надпревара – с 6 гола като гост. Толкова вкараха те и при гостуването на Галатасарай в групите, което пак завърши 6:1.

Кристиано Роналдо се завърна след 3 мача наказание в Испания, а Карло Анчелоти пусна всичко най-добро и разчиташе на Бейл и Бензема до него в предни позиции. Клаас Ян Хунтелаар водеше атаката на „миньорите” срещу бившия си клуб. Дракслер и Хьоведес бяха възстановени от контузии и започнаха като титуляри.

„Белия балет” бе считан за фаворит и напълно оправда този свой статут по пътя към търсенето на мечтаната 10-та европейска титла.

Реал Мадрид имаше само една победа от последните си 25 гостувания в Германия, но беше в прекрасна форма с 15 успеха от последните 16 срещи във всички надпревари.

Испанците овладяха контрола над средата на терена и започнаха да плетат атака след атака.

Бейл опита двойно с Роналдо на десния фланг, но топката попадна точно на крака на Бензема след петичка на Роналдо и френският стрелец не губи време да я прати в мрежата за 1:0 още в 13-ата минута. Асистенцията остана за Кристиано, а попадението беше под номер 105 за Реал този сезон.

Веднага след центъра топката бе центрирана в наказателното поле на Реал, Дракслер засече от воле, но Касияс буквално излетя и направи страхотно спасяване.

Реал удвои след магически гол на Гарет Бейл. Бензема пое на десния фланг и пусна по земя за Бейл, който като на слалом мина между Сантана и Колашинац и стреля в десния ъгъл, топката се удари в гредата и навести мрежата за 2:0 след 21 минути.

11 минути по-късно Роналдо приспа защитниците с няколко прескачания на топката и пусна куршум към вратата, но топката се отби в гредата на слисания Ралф Фаарман.

Феновете на Реал усетиха, че техните момчета се забавляват на терена и още преди почивката започнаха да викат „Оле” след всеки успешен пас на играещите с резервния си оранжев екип „крале”.

Ди Мария намери Роналдо при бърза контра, но този път вратарят излезе и успя да избие удара на носителя на „Златната топка”. В добавеното време Фаарман още веднъж спаси след удар на Роналдо.

Ако първата част беше лоша за Шалке, то втората се превърна в унижение за „кралскосините”.

В първите 5-6 минути на втората част „миньорите” започнаха по-надъхано и атакуваха, но Реал бързо ги отказа от всяка мисъл за обрат или дори достойна загуба.

Бейл извади встрани за Роналдо, който елиминира с финт Жоел Матип и прониза далечния ъгъл за 3:0 в 52-ата минута.

Домакините тотално се предадоха. Само 5 минути по-късно Бензема направи простичко двойно подаване с Роналдо, който му върна с пета, и излязъл сам срещу вратаря, французинът лесно заобиколи Фаарман и направи 4:0.

Реал свали оборотите и въпреки това стигна до пети гол в 69-ата минута. Серхио Рамос се включи в халфовата линия и даде чудесен пас за непокрития Бейл, който напредна и намери долния ляв ъгъл на излезия да го пресреща вратар за 5:0.

После дойдоха смените, но Шалке бе безвъзвратно загубен и отчаян в този сблъсък и Фаарман предотврати шести гол след удар на Роналдо право в центъра.

Шестият гол обаче дойде в 89-ата минута. Шалке сгреши елементарно, Бензема намери Роналдо и най-добрият играч в света за 2013-та оформи своя хеттрик за 6:0 като заобиколи вратаря и вкара.

В добавеното време Клаас Ян Хунтелаар все пак върна един гол и донесе малка утеха на Шалке с почетно попадение за 1:6. Попадението бе много красиво - Фукс центрира меко отляво и Хунтелаар от въздуха намери с бомбено воле под гредата.

Протоколният реванш е на 18 март, вторник, на „Сантяго Бернабеу”.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига