3. Горчив хап за 10 от Шалке срещу "аспирините" (ВИДЕО)

Горчив хап за 10 от Шалке срещу "аспирините" (ВИДЕО)

Щефан Кийслинг донесе драматичната победа 1:0 на Байер Леверкузен срещу Шалке 04, които завършиха мача с 10 човека, в сблъсъка на 14-ия кръг в Бундеслигата.

С наказания Бенедикт Хьоведес и контузения Матия Настасич, двубоят започна ужасно за Шалке, който остана с човек по-малко и ясно изразен централен защитник след по-малко от 5 минути. Налдо фаулира Чичарито като последен в защитата и бе пратен моментално под душовете.

Въпреки това, домакините бяха по-опасният отбор през първия половин час, като Йехвен Коноплянка на два пъти можеше да открие резултата. Леверкузен пък не бе достатъчно креативен срещу дълбоко прибрания Шалке, но беше близо в момент, когато Кийслинг стреля встрани при първата реална възможност за „аспирините”.

Наставникът на Леверкузен Роджър Шмид вкара Кай Хаверц и Владлен Юрченко на почивката, но Шалке продължи да бъде опасен на контраатака. Пропуски направиха Коноплянка и Колашинац.

Гостите усилиха натиска в последните 20 минути. Гол на Джонатан Тах не бе признат поради засада, но в 89-ата минута Кийслинг прободе „кралскосините” с глава с първия си гол за сезона и прати Леверкузен у дома с пълен комплект точки.

Байер сложи край на серия от три поредни мача без успех.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ