3. Голова немощ заби Дембеле и Фрайбург на дъното в Бундеслигата (видео)

Голова немощ заби Дембеле и Фрайбург на дъното в Бундеслигата (видео)

Фрайбург изпусна куп голови положения и загуби с 0:1 от Байер Леверкузен

Ранен гол на Михаел Балак стигна на Байер Леверкузен за победа срещу закъсалия Фрайбург в първи мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. Гара Дембеле започна като титуляр в атаката на домакините като партньор на Папис Сисе, но двете върлини не можаха да вкарат топката в мрежата на гостите нито веднъж, въпреки че имаха куп шансове. По този начин Фрайбург остана закотвен на дъното със 7 точки, а Леверкузен е 8-ми със 17.

Играчите на Робин Дут вкараха гол при първия си шанс в мача. Омер Топрак чукна топката с глава след корнер, изпълнен от Михал Кадлец, Мануел Фридрих обърна към Михаел Балак, който отблизо намери мрежата на Фрайбург още във втората минута за 0:1.

През първата част Папис Сисе имаше няколко добри шанса да изравни, като при най-добрия засече центриране на Пуцила на близката гред, но нацели гредата. След този пропуск сенегалецът имаше още един шанс, но прати кълбото в аут пак с глава.

В началото на второто полувреме Сисе пропусна от нова удобна ситуация, когато Гара Дембеле го намери добре в наказателното поле, а ударът отново излезе в аут. 20 минути преди края Сисе засече от воле, но стреля над гредата на младия Лено.

Така пропуските лишиха Фрайбург поне от точка, а Гара Дембеле не убеди, че заслужава място в състава на тима и ще чака нов шанс да се докаже.