3. Голов трилър на "Местая" - 3:3 между Валенсия и Осасуна (видео)

Голов трилър на "Местая" - 3:3 между Валенсия и Осасуна (видео)

Късен гол на Осасуна лиши "прилепите" от трите точки

В истински голов трилър на „Местая”отборите на Валенсия и Осасуна не успяха да се победят и завършиха при равенство 3:3 в последен мач от 15-ия кръг на Примера Дивисион. Домакините водеха до последните минути, но късен гол на Осасуна ги лиши от победата и двата тима си тръгнаха с по точка.

Още във втората минута „прилепите” можеха да отбележат, но ударът на Мата бе уловен от Рикардо.

В 24-ата минута обаче вратарят на Осасуна не успя да отрази изстрелът на Роберто Солдадо и резултатът бе открит. Кълбото бе изпратено в долния ляв ъгъл и след като се оплете в мрежата на гостите, „Местая” бе на крака.

В 32-ата минута домакините отново имаха повод за радост. Мариус Станкевичус стреля от около 10 метра с десния крак и за втори път накара Рикардо да извади топката от вратата си.

Пет минути преди края гостите намалиха резултата, а точен бе Франсиско Хуанфран, който прати кълбото в горния ляв ъгъл на Сезар и върна надеждите на тима си за спечелване на поне точка от двубоя.

Радостта на Осасуна обаче бе само за две минути, след като Адуриц успя от близко разстояние да вкара с глава. Топката бе центрирана от Хоакин, а нападателят на Валенсия не сбърка и отбеляза за трети път.

До почивката не падна ново попадение и последният съдийски сигнал за първата част дойде при резултат 3:1.

През втората част обаче Осасуна бе тимът, който създаде повече опасни ситуации и в 60-ата минута гостите за втори път успяха да намалят преднината на съперника. Мигел Фланьо бе автор на второто попадение за Осасуна, а топката попадна в долния десен ъгъл на Сезар.

По всичко личеше, че Валенсия ще достигне до трудна победа, но минути преди края Осасуна стигна до изравнителен гол. Герой за гостите бе Аранда в 87-ата минута. Играчът на Осасуна стреля с левия крак и след като кълбото бе във вратата на Валенсия, а резултатът бе 3:3.

След равенството Валенсия е 5-ти с 25 точки, а Осасуна 15-ти с 16.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени