3. ГЛЪТКА ВЪЗДУХ: Реал Мадрид обърна Уеска и пак е пред Барса (ВИДЕО)

ГЛЪТКА ВЪЗДУХ: Реал Мадрид обърна Уеска и пак е пред Барса (ВИДЕО)

Защитникът Рафаел Варан вкара двата гола за обрата срещу последния

Реал (Мадрид) беше на път да допусне грандиозна издънка в Испания. Тимът на Зинедин Зидан измъкна драматична победа с 2:1 срещу последния Уеска в мач от 22-ия кръг на Ла Лига. По този начин столичани взеха глътка въздух след издънката срещу Леванте в миналия кръг и отново са пред Барселона в класирането. Реал е втори с 43 точки, на три пред каталунците, но на седем зад лидера Атлетико Мадрид, който е изиграл две срещи по-малко.

В герой за столичани се превърна защитникът Рафаел Варан. Той отбеляза и двете попадения за обрата, който гостите сътвориха. Победното попадение падна само шест минути преди края на редовното време.

Изненадващо, срещата започна с два прекрасни шанса за домакините. Още в 4-ата минута Оказаки бе намерен в наказателното поле, но от близка дистанция не успя да намери очертанията на вратата. Малко след това и Рафаел Мир бе оставен на сантиметри от гола. Ударът на нападателя обаче опъна външната страна на мрежата.

Реал реагира с прекрасна възможност на Винисиус. В 25-ата минута бразилецът проби по крилото и сам срещу вратаря на домакините опита да го прехвърли. Топката обаче мина встрани от вратата, а освен това крилото бе и в положение на засада. Малко след това Карим Бензема стреля много опасно границата на наказателното поле и измъчи до краен предел вратаря на домакините Алваро.

Още не беше изминала и една минута от началото на второто полувреме, когато Микел Рико получи много трудна топка в наказателното поле, но успя някак да стреля. Ударът му прехвърли Тибо Куртоа, но кацна върху напречната греда и излезе в аут.

След само няколко секунди домакините организираха страхотна контраатака. Оказаки подаде към Галан, който отправи изстрел от границата на наказателното поле. Топката се отби във вътрешната част на страничния стълб и влезе в мрежата - 1:0.

Последва нова бърза контра на Уеска и пак завършващият изстрел се отби в напречната греда, този път обаче топката не се озова в мрежата. Реал изравни в 55-ата минуа. Карим Бензема изпълни пряк свободен удар, изстрелът му се отби в напречната греда, а при добавката  Варан вкара с глава.

В 77-ата минута "кралския клуб" пропиля страхотна възможност чрез Карим Бензема. От съвсем близо французинът стреля гърдите на противниковия страж. Реал направи пълен обрат в срещата малко преди края на редовното време. Кроос центрира от пряк свободен удар, Каземиро стреля с глава, Фернандес отрази, но топката се озова в Рафаел Варан, който на празна врата я засече и вкара втория си гол в срещата.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)