3. Гладбах шокира Германия – обърна Хамбургер за 3:2

Гладбах шокира Германия – обърна Хамбургер за 3:2

Непретенциозният отбор на Борусия Мьонхенгладбах хвърли бомбата в немското първенство, побеждавайки лидера Хамбургер с 3:2. Срещата се игра на стадион „Нордбанк Арена” и бе от програмата на 11-ия кръг на германската I-ва Бундеслига.

Двубоят започна равностойно, а домакините откриха още при първата си възможност. В 13-ата минута Питройпа намери Троховски в наказателното поле на гостите и вторият откри след хубав удар с десния крак. Последваха пропуски на Аранго и Левелс от Борусия, както и на Елиа и Боатенг от Хамбургер.

Така дойде 39-ата минута, когато Марко Реус простреля Рост с шут в средата на вратата, след като бе изведен на добра позиция от Колаути. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултата 1:1.

Втората част започна ударно за домакините и в 47-ата минута Зе Роберто ги изведе отново напред след страхотно изпълнен пряк-свободен удар – 2:1. В 76-ата гостите отново изненадващо смълчаха „Нордбанк Арена”, след като Данте засече с глава центриране на Аранго. Бомбата гръмна окончателно в 82-ата минута, когато Френд прониза Рост с изстрел с десния крак в долния десен ъгъл – 3:2.

След този успех тимът на Борусия Мьонхенгладбах се намира на 12-о място във временното класиране с актив от 11 точки. Домакините от Хамбургер пък се смъкнаха на 3-а позиция с 22 спечелени точки, колкото има и водачът Вердер.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)