3. Гладбах развя „бялата кърпа” след вратарски гол на Баи (видео)

Гладбах развя „бялата кърпа” след вратарски гол на Баи (видео)

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах направи фатална стъпка в борбата си за оцеляване, след като отстъпи с 0:1 на тима на Кайзерслаутерн

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах направи фатална стъпка в борбата си за оцеляване, след като отстъпи с 0:1 на тима на Кайзерслаутерн. Срещата се игра на стадион „Борусия-Парк” и бе първа от програмата на 27-ия кръг на немската първа Бундеслига.Българският нападател Илиян Мицански пък за пореден път не попадна в групата на „лаутерите” и най-вероятно след края на сезона ще премине в друг клуб.

Двубоят започна с по-добра игра на „червените дяволи” и пропуски на Иличевич и Немец. След първоначалния натиск домакините също създадоха някои опасни ситуации пред вратата на „лаутерите”, но те бяха пропилени от Ройс, Аранго и Данте.

До края на полувремето Кайзерслаутерн продължи да бъде по-активният отбор, но гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Тимът на Гладбах бе вкарвал поне по един гол в последните си 9 мача и феновете на отбора се надяваха традицията да се спази и през втората част. За тяхно нещастие обаче, в 61-ата минута вратарят Баи си вкара комичен автогол, след като опита да боксира с една ръка центриране от корнер, но в крайна сметка изби кълбото в собствената си мрежа.

След гола домакините опитаха да натиснат, но Ройс пропусна няколко изгодни възможности за изравняване. Лакич пък изтърва две положения за гостите, но нов гол в мача не падна, а след неговия край феновете на Борусия извадиха белите кърпички, в знак на протест срещу слабите резултати на любимия клуб.

След победата „червените дяволи” се изкачиха на 12-о място във временното класиране с актив от 31 точки, на 3 от 16-ия Санкт Паули, но и с мач повече. Домакините от Гладбах пък са последни с 23 пункта, на 5 от спасителния бряг.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига