3. Гладбах продължава да мечтае за титлата след 3:0 над Щутгарт (видео)

Гладбах продължава да мечтае за титлата след 3:0 над Щутгарт (видео)

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах продължава с невероятното си представяне от началото на сезона, след като днес разби тима на Щутгарт с 3:0

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах продължава с невероятното си представяне от началото на сезона, след като днес разби тима на Щутгарт с 3:0. Срещата се игра на стадион "Мерцедес-Бенц Арена" и бе от програмата на 19-ия кръг на първа Бундеслига.

Двубоят започна с натиск на швабите, докато гостите разчитаха основно на контраатаки, за да застрашат вратата на противника.

Още в 3-та минута вратарят на Гладбах трябваше да се намесва след изстрел на Харник. След първите 10 минути обаче Борусия изравни играта и на свой ред създаде няколко опасности пред Улрих, пропилени от Аранго.

Така се стигна до 33-ата минута, когато гостите излязоха напред в резултата, след като Ханке засече с глава центриране на Ройс от статично положение - 1:0.

До края на полувремето швабите хвърлиха всички сили в търсене на изравнителен гол и бяха на косъм от него в 45-ата минута, когато обаче изстрелът на Хажнал срещна лявата греда на Малката Борусия.

През втората част ситуацията на терена не се промени кой знае колко, като домакините търсеха изравнително попадение, а гостите с мълниеносни контраатаки застрашаваха отбраната на Щутгарт.

Като цяло обаче Гладбах бе по-добрият отбор, но нови пропуски направиха Херман, Ройс, Аранго и Нордтвейт.

Така дойде 81-ата минута, когато Борусия нокаутира своя съперник. Тогава след бърза контраатака, Херман намери Ройс на границата на наказателното поле, а звездата на гостите с левия крак удвои преднината на своите.

Само 180 секунди по-късно швабите получиха нов тежък удар, след като Камарго засече отблизо хубаво центриране на Херман, оформяйки крайното 3:0.

След успеха Малката Борусия остава на 4-о място във временното класиране, като вече има актив от 39 точки, на 1 зад първите три отбора - Байерн, Дортмунд и Шалке. Домакините от Щутгарт пък са 10-и с 22 пункта.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)