3. Гладбах превзе и "Фриц Валтер Щадион"

Гладбах превзе и "Фриц Валтер Щадион"

Нюрнберг излъга Кьолн с 2:1

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах продължава да мечтае за титлата, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Кайзерслаутерн. Срещата се игра на стадион "Фриц Валтер" пред 46 хиляди зрители и бе от програмата на 22-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Това бе шести мач без поражение за Борусия, докато "лаутерите" не познават вкуса на успеха вече в цели 11 кръга, като за последен път се наложиха с 1:0 над Фрайбург на 22-и октомври 2011-а година.

Иначе двубоят започна отлично за гостите, които излязоха напред в резултата още в 9-та минута, когато Камарго изведе Херман на изгодна позиция, а последният не сбърка за 1:0.

Натискът на малката Борусия продължи и в 14-ата минута тя вече водеше с 2:0, след като Аранго се възползва от добро подаване на Ройс.

През втората част домакините опитаха да обърнат развоя на мача и да стигнат поне до частичен успех, но силите им стигнаха само за почетно попадение. То падна в 63-ата минута, а негов автор бе Йесен, който бе изведен на добра позиция от Вагнер.

В друг мач от този 22-и кръг на първа Бундеслига отборът на Нюрнберг се наложи също с 2:1 над състава на Кьолн. Двубоят се игра на стадион "Ийзи Кредит" пред 38 хиляди зрители.

Асвайн изведе домакините напред в 28-ата минута, а бившият нападател на Литекс - Небойша Йеленкович изравни в 66-ата. Крайното 2:1 пък оформи Пекхарт в 85-ата минута.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни