3. Гладбах и Дортмунд не излъчиха победител (ВИДЕО)

Гладбах и Дортмунд не излъчиха победител (ВИДЕО)

И двата тима имаха възможности да грабнат трите точки, а в последните секунди се стигна и до два много сериозни пропуски

Борусия Мьонхенгладбах и Борусия Дортмунд не излъчиха победител в сблъсъка помежду им от 23-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Мачът на „Борусия-Парк” завърши при резултат 1:1.

След това равенство шампионът на Германия остава на 2-ото място в класирането, като изостава с цели 17 точки от лидера Байерн Мюнхен. Борусия Мьонхенгладбах е с 31 пункта на 10-ата позиция.

Кевин Гроскройц имаше добра възможност да отбележи за гостите, след като получи кълбото от Лукаш Пишчек в 8-ата минута, но ударът му бе блокиран от играч на домакините и кълбото излезе в корнер. Марсел Шмелцер стреля неточно малко преди средата на първата част, а Мориц Лайтнер отправи изстрел в 28-ата минута, но вратарят на Борусия Мьонхенгладбах спаси.

Шампионът на Германия получи правото да изпълни дузпа в 30-ата минута. Марио Гьотце бе препънат в наказателното поле от стража на домакините Марк-Андре тер Щеген, а реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Гьотце и с безкомпромисно изпълнение в горния десен ъгъл изведе Борусия Дортмунд с гол напред. На почивката на мача гостуващият тим водеше с 1:0.

В 56-ата минута Амин Юнес отправи изстрел към вратата на Роман Вайденфелер, който спаси. В следващите минути пропуски направиха и Алваро Домингес и Мартин Щранцл, а в 67-ата равенството бе възстановено, след като Амин Юнес с хубав удар с десния крак прати кълбото в мрежата на Роман Вайденфелер.

До края на мача и двата тима имаха възможности да грабнат трите точки, а в последните секунди се стигна и до два много сериозни пропуски. Първо Пениел Коку Млапа бе изведен сам срещу Роман Вайденфелер и го преодоля, но си поведе дълго топката, след което от малък ъгъл не успя да я прати в мрежата на гостите. Секунди преди последния съдийски сигнал Марио Гьотце се справи по отличен начин с играч на домакините и центрира по земята, а Себастиан Кел от няколко метра не успя да прати кълбото в опразнената врата, а стреля в аут. Така срещата завърши наравно 1:1.