3. Гладбах би Нюрнберг като гост с 1:0

Гладбах би Нюрнберг като гост с 1:0

Санкт Паули и Фрайбург с красиво 2:2

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах постигна изключително ценна победа в битката си за оцеляване, след като се наложи трудно с 1:0 над тима на Нюрнберг. Срещата се игра на стадион „Ийзи Кредит” и бе от програмата на 18-ия кръг на първа Бундеслига.

Двубоят започна страхотно за гостите, които излязоха напред в резултата още в 8-та минута, когато точен за тях бе Неущадер. След попадението Борусия се прибра плътно в половината си и зачака възможностите си на контраатака.

Нюрнберг пък изглеждаше безсилен в опитите си да стигне до чиста голова ситуация. Така дойде 86-ата минута, когато домакините можеха да спасят поне точката, след като получиха правото да изпълнят дузпа, но тя бе изпусната от Пиньола.

След тази победа гостите от Борусия остават на последно място във временното класиране, като вече имат актив от 13 точки, на 5 от спасителния бряг. Домакините от Нюрнберг пък са 11-и с 22 пункта.

В друг мач от този 18-и кръг в Бундеслигата, игран на стадион „Милернтор”, отборите на Санкт Паули и Фрайбург не излъчиха победител, завършвайки наравно 2:2.

Еберс изведе домакините напред в 13-ата минута, след като получи добра асистенция от Очипка, а Сисе изравни статуквото в 61-ата. 7 минути по-късно Асамоа отново изведе Санкт Паули напред в резултата, но в 75-ата Сисе, с втория си гол в мача, оформи и крайното 2:2.

След този хикс домакините заемат 15-а позиция в подреждането с 18 точки, на 3 от опасната зона. Гостите от Фрайбург пък са 6-и с 29 спечелени точки.