3. Гигантът Корнелиус даде крехък аванс на ФК Копенхаген срещу Аякс, АПОЕЛ с Миланов с първа загуба у дома

Датчаните допуснаха гол на "Паркен" от 20 август насам

ФК Копенхаген, който елиминира Лудогорец в 1/16 финалите на Лига Европа, взе крехък аванс от 2:1 срещу холандския Аякс в първа осминафинална среща на стадион „Паркен”. Андреас Корнелиус донесе успеха на датчаните през второто полувреме. През първото Каспер Долберг заличи откриващо попадение на Расмус Фалк още в първата минута и легендарните амстердамци ще се радват на гол на чужд терен преди реванша след седмица.

Копенхаген бе непобеден в последните си 18 мача, а Аякс - в 11.

Това бе петата среща между двата отбора в евротурнирите. Копенхаген имаше предимство с две победи, едно равенство и една загуба, но все още нямаше успех над Аякс като домакин (1 равенство и 1 загуба), като двата успеха са в Амстердам.

Расмус Фалк откри още в 27-ата секунда с плътен диагонален удар. Подарък на Ван де Беек даде мечтан старт на домакините. Асистенцията бе на Квист.

Домакините имаха редица възможности да удвоят, като най-чистото положение се откри пред Туту, който вкара на Лудогорец в София, но сега прати встрани.

Аякс, който дебнеше своите шансове, изравни в 32-ата минута. Освен извън състава на националния отбор на Дания, Каспер Долберг се завърна в своята родина и отбеляза първия си гол на „Паркен”, като част от противников отбор. Той успя да се освободи от опеката на Анкерсен във вратарското поле и да засече с глава центриране на Клаасен.

ФК Копенхаген допуска първи гол у дома от 20 август 2016 г. (в 14-ия мач на Паркен) – след 999 минути.

Аякс започна по-добре второто полувреме и Ван дер Беек беше близо до осъществяването на обрат. Въпреки това, Копенхаген възстанови аванса си от един гол в 60-ата минута, когато Андреас Корнелиус се извиси и с глава оползотвори центриране на Петер Анкерсен.

Най-добрата възможност за гостите през второто полувреме дойде в 85-ата минута. Дейви Клаасен литна бранител и шутира с левия крак, но Робин Олсен бе на мястото си и спаси.

Аякс претърпя първа загуба този сезон в Европа след 11 мача без да познава вкуса на поражението.

ФК Копенхаген – Аякс 2:1
1:0 Расмус Фалк (1’)
1:1 Каспер Доберг (32’)
2:1 Андреас Корнелиус (60’)

На стадион „ГСП” в Никозия местният АПОЕЛ претърпя загуба с 0:1 срещу белгийския Андерлехт. Цял мач за домакините изигра българският национален десен бек Живко Миланов, който получи жълт картон.

Единствения гол отбеляза Николае Станчю след комбинация с румънския си колега Александру Чипчю.

АПОЕЛ можеше бързо да изравни, но вратарят на гостите Рубен успя да избие в гредата удар с глава на Нуно Мораис.

Голът за Андерлехт е под №250 в турнирите на УЕФА. Кипърският състав пък допусна първа загуба у дома в Европа този сезон след 6 победи и 1 равенство.

Тенденцията АПОЕЛ да губи от белгийски гости се запази, като това е четвъртият такъв случай.

Живко Миланов получи жълт картон в 68-ата минута за закъснял шпагат срещу голмайстора Станчю.

АПОЕЛ Никозия – Андерлехт 0:1

0:1 Николае Станчю (29’)