3. Героичен Каляри измъкна точка от Рома в продължението

Героичен Каляри измъкна точка от Рома в продължението

С голове на Лопес и Конти в последните минути Каляри се добра до равенството

Отборът на Каляри завъртя запомнящо се равенство 2:2 със столичния Рома в пореден мач от 18-ия кръг на италианската Серия „А”. В срещата играна на стадион „Сант’Елиа”, „вълците” водеха с 2:0 до 91-ата минута, когато домакините изригнаха и за 120 секунди вкараха две бързи попадения, с което отмъкнаха точката от Раниери и компания.

Двубоят започна много равностойно, а първият точен удар дойде в 14-ата минута и бе дело на Лопес от Каляри, но стражът на Рома спаси. В 17-ата Тадей опита да затрудни Маркети, но изстрелът му не намери очертанията на вратата. Последваха неточни шутове на Рийзе, Баптища и Де Роси, преди в 35-ата минута Серджо да спаси удар от около 35 метра на Андреа Лацари.

До края на полувремето двата тима продължиха да се опитват да стигнат до попадение, но това така и не стана и те се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна с хубава възможност за Матри, който стреля към долния десен ъгъл на вратата на „вълците”, но техният страж отново предотврати попадение в мрежата си. Така дойде 51-ата минута, когато Алесандро Агостини спъна Мирко Вучинич в наказателното си поле и принуди рефера Роки да отсъди дузпа. Зад топката застана чилиецът Давид Пизаро, който остана хладнокръвен и изведе своите напред в резултата – 1:0.

След попадението гостите накъсаха играта и се прибраха в своята половина, чакайки възможностите си на контраатака. Именно при една такава в 65-ата минута, Тадей намери Перота в наказателното поле на Каляри, а той прати кълбото в мрежата на Маркети след премерен изстрел с десния крак в долния ляв ъгъл.

До края на двубоя домакините се опитаха да променят развоя на срещата, но пропуски направиха Косу, Лацари, Матри и Ларивей. Все пак натискът им да де резултат в 91-ата минута, когато Диего Лопес засече с глава центриране от корнер и намали резултата – 1:2. Драмата стана пълна, след като в 93-ата минута защитата на Рома тотално заспа, позволявайки на Ларивей да отправи опасен изстрел към тяхната врата. Стражът Серджо успя да избие топката, но бе безпомощен при добавката на Конти.

След това равенство отборът на Рома се смъкна на 5-а позиция с 29 точки в актива си, докато тимът на Каляри е 11-и с 24.

Каляри – Рома 2:2

0:1 Пизаро 51’ (д)
0:2 Перота 65’