3. Героичен Интер обърна Лацио и излезе 2-и в Калчото (видео)

Героичен Интер обърна Лацио и излезе 2-и в Калчото (видео)

"Нерадзурите" биха "орлите" с 2:1 в мач с два червени картона и дузпа

Шампионът Интер продължава с пълна сила борбата си за защита на титлата, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Лацио. Срещата се игра на стадион „Джузепе Меаца” и бе от програмата на 34-ия кръг на италианската Серия „А”.

Като цяло мачът бе много атрактивен и изпълнен с драма и нерви, като още в 22-ата минута Жулио Сезар получи директен червен картон, след като извърши нарушение в наказателното си поле като последен в отбрана. Последва гол от бялата точка на Сарате, но „нерадзурите” се събраха и до 53-ата минута обърнаха резултата с голове на Снайдер и Ето’о. В 66-ата минута пък и Стефано Маури получи директен червен картон и така двата тима завършиха мача с по 10 човека.

Двубоят започна с двуостра игра и на двата тима и пропуски в началото на Ето’о и Сарате, последвани от нови такива на Диас, Милито и отново Ето’о.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Ернанеш изведе Сарате в наказателното поле, аржентинецът премина покрай Сезар, което принуди стража да се хвърли в краката му, но бразилецът извърши нарушение, за което получи директен червен картон, а самият потърпевш бе безпогрешен от бялата точка за 1:0.

След попадението, въпреки че бяха останали с човек по-малко, „нерадзурите” се хвърлиха в атака и успяха да притиснат противника си в собствената му половина. „Орлите” опитваха да затрудняват резервния страж Кастелаци основно чрез контраатаки, в които се използваше бързината на Мауро Сарате.

Интер пък преследваше шестия си обрат през този сезон и той започна в 40-ата минута, когато Снайдер изпълни перфектно пряк-свободен удар, възстановявайки статуквото .

До края на полувремето обаче нови голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част пък стартира с натиск на домакините, който даде резултат в 53-ата минута, когато Санети изрита топката от десния фланг в предни позиции, където Биава се подхлъзна и позволи на Ето’о да излезе очи в очи с Муслера. Камерунецът премина покрай вратаря и с левия крак по земя прати кълбото в опразнената врата, отбелязвайки 20-ия си гол за сезона.

След гола „орлите” се поизнервиха, а домакините опитваха да убият темпото при всеки удобен момент. В 66-ата минута емоциите на терена взеха връх и Стефано Маури също видя червения цвят на картона заради груб фаул срещу противников играч.

До края на мача двата отбора си размениха по още няколко хубави атаки, като в 75-ата минута изстрел на Кожак срещна напречната греда, а в 87-ата Марига от много изгодна позиция не можа да намери очертанията на вратата след удар с глава.

До края обаче резултатът остана непроменен и така Интер се наложи с 2:1 над Лацио. По този начин шампионите излязоха еднолично на 2-о място във временното класиране с актив от 66 точки, на 5 зад лидера Милан, който играе по-късно днес. Столичани пък са 4-и с 60 пункта, на 1 пред 5-ия Удинезе.

Интер – Лацио 2:1

0:1 Сарате 24’ (д)
1:1 Снайдер 40’