3. Германската машина мина мощно през Осло (ВИДЕО)

Германската машина мина мощно през Осло (ВИДЕО)

Томас Мюлер вкара два при успеха над Норвегия с 3:0

Германия започна по безапелационен начин световните квалификации. В двубой от Група С Бундестимът се наложи над Норвегия. Срещата, която се проведе на пълния стадион в Осло, завърши при резултат 3:0.

Отборът на селекционера Йоахим Льов доминираше през цялото време и не остави никакъв съмнение кой ще бъде крайният победител. С два гола се отличи футболистът на Байерн (Мюнхен) Томас Мюлер. Другото попадение бе на неговия съотборник на клубно ниво Джошуа Кимих.

В другия двубой от групата, който се игра по същото време, Чехия и Северна Ирландия завършиха при равенство 0:0. В мача от 19:00 ч. Азербайджан победи Сан Марино с 1:0.

В скандинавската държава резултат бе открит в 15-ата минута. Негов автор Мюлер. Той получи в наказателното поле от Месут Йозил и шутира след неубедителна игра на защитата. Вратарят Руне Ярстейн се опита да спаси, топката го удари през ръцете и влетя в мрежата му.

Единственото по-интересно нещо, което домакините успяха да създадат, се случи в 24-ата минута. Тогава Джошуа Кинг отправи мощен удар от дистанция и топката мина опасно близо над напречната греда.

Кимих вкара втория гол в последната минута на първата част. Младият играч получи от съотборника си на клубно ниво Мюлер в наказателното поле, пое и разстреля вратаря в далечния му ъгъл. Това бе първият му гол с националния екип.

През  второто полувреме Германия продължи да владее повече топката и да контролира играта.

Всичко в двубоя бе решено в 59-ата минута, когато Томас Мюлер вкара втория си гол.  Той засече с глава центриране на Сами Кедира.

До края гостите можеха да вкарат и още. Влезлият като резерва Юлиан Бранд, който е на 20 години, отправи много силен удар от границата на наказателното поле в 78-ата минута, след като умело финтира защитник, но Ярстейн се намеси и изби в ъглов.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)