3. Германия загря с три победи преди световното

Германия загря с три победи преди световното

Бундестимът обръща до 3:1 Босна във Франкфурт (видео)

Националният отбор на Германия постигна три поредни победи преди началото на Световното първенство по футбол. След като разби последователно Малта и Унгария с по 3:0, днес бундестимът спечели последната си контрола преди да замине за Южна Африка. Трикратният световен шампион спечели с 3:1 срещу коравия отбор на Босна и Херцеговина. Два гола на Бастиан Швайнщайгер от дузпи решиха мача на „Комерцбанк Арена” във Франкфурт, след като Джеко бе извел бившата югославска република през първото полувреме и новият капитан Филип Лаам бе изравнил в началото на второто.

Още в 9-ата минута Лукаш Подолски можеше да открие резултата, но ударът му срещна гредата.

В 15-ата гостите откриха резултата. Основна вина за попадението имаше Лаам, който в опита си да избие уцели основната заплаха за немската врата Джеко, и топката влетя в мрежата на Нойер.

Германците опитаха бързо да възстановят статуквото. В 23-ата минута отново принц Полди бе замесен, след като изведе Сами Кедира. Последният обаче не намери целта.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка. Веднага след подновяването на играта на терена за немците се появиха Какау и Мюлер, а излязоха Клозе и Троховски.

Филип Лаам се реваншира за грешката и изравни резултата в 50-ата минута след страхотен рейд. Защитникът-крило на Байерн тръгна от центъра, стигна до наказателното поле и с безпощаден удар взриви стадиона на Айнтрахт.

С доста усилия бундестимът успя да стигне до крайния успех. В 72-ата минута Марко Марин бе фаулиран в наказателното поле и главният рефер посочи бялата точка. Швайнщайгер реализира и осъществи пълен обрат за кеф на феновете.

Само шест минути по-късно Мюлер изработи втори наказателен удар. Отново халфът на Байерн застана зад топката и оформи крайното 3:1.

Германия започва участието си в група „D” на Мондиала с мач срещу Австралия на 13 юни преди да играе със Сърбия и Гана.

Съставът на Германия: Нойер, Лаам, Мертезакер, Фридрих (86-Ташчи), Бадщубер, Кедира, Швайнщайгер (86-Кроос), Троховски (46-Мюлер), Йозил (80-Гомес), Подолски (71-Марин), Клозе (46-Какау).
Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)