3. Германия се озори с Грузия, но завърши на първото място в Група D (ВИДЕО)

Германия се озори с Грузия, но завърши на първото място в Група D (ВИДЕО)

Полша остана на втората позиция, Република Ирландия ще играе бараж за Евро 2016

Грузия даде много сериозен отпор на Германия в последния кръг на квалификациите за Евро 2016 в група D, но все пак преклони глава пред световния шампион. Двубоят, който се проведе в Лайпциг, завърши при резултат 2:1.

В другия важен двубой за разпределението на местата в групата, Полша победи Република Ирландия с 2:1 и така си осигури втората позиция с 21 точки, докато Бундестимът завърши на първата само с точка повече. Тимът на селекционера Мартин ОНийл ще играе бараж. Жребият за първенството във Франция ще се тегли на 12-и декември.

На стадион „Ред Бул Арена” в Лайпциг домакините доминираха и направиха куп пропуски. Трябва да се отбележи обаче и че гостите също имах своите шансове и бяха близо до това да шокират селекцията на Йоахим Льов.

В 27-ата минута Нойер показа световната си класа и спаси отбора си. Окриашвили бе оставен непокрит на чиста позиция и отправи силен удар, но вратарят на Байерн (Мюнхен) спаси с една ръка.

Малко след почивката Канкава фаулира Йозил в наказателното поле и съдията моментално посочи бялата точка. В 50-ата минута Томас Мюлер застана зад топката и след хладнокръвно изпълнение  прати кълбото в обратния ъгъл на Ревишвили. Това бе деветия гол за Мюлер от началото на кампанията.

Малко след това Квеквескири отправи много опасен удар от дистанция,но Нойер спаси вещо. В 53-ата минута направилият дузпата Канкава се реваншира по най-добрия начин – той отправи истинска бомба извън наказателното поле и този път Маунел капитулира.

До края на двубоя действията се развиваха предимно в половината на Грузия и логичното се случи. В 79-ата минута влезлият като резерва Макс Крузе се разписа с плътен удар по земя, пращайки топката в долния десен ъгъл.

Успехът за Полша във Варшава донесе обичайният заподозрян напоследък – нападателят Роберт Левандовски. Той се разписа в края на първото полувреме за крайното 2:1 с впечатляващ гол – Лева засече с глава центриране, като се намираше на точката за изпълнение на дузпа, и не остави никакви шансове на вратаря. Това бе неговият 13-и гол от началото на квалификационната кампания и по този начин изравни постижението на Дейвид Хийли.

Междувременно Гибралтар регистрира поредната си изразителна загуба. Тимът допусна 6 гола от Шотландия, като Стивън Флетчър се отличи с хеттрик.

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона