3. Германия се класира и на теория за Мондиал 2014 (ВИДЕО)

Германия се класира и на теория за Мондиал 2014 (ВИДЕО)

Швеция обърна Австрия и има 20 точки, от които 6 спечелени срещу опашкаря в група „С”

Националният отбор на Германия си осигури визи за световното първенство в Бразилия догодина. Бундестима спечели с 2:0 домакинството си срещу Ирландия и вече е недостижим на върха в група „С” на световните квалификации, с актив от 25 точки.

Момчетата на Йоаким Льов постигнаха петата си поредна победа по пътя към най-големия футболен форум с две попадения във всяко от полувремената на стадиона в Кьолн.

Резултатът откри още в 12-ата минута Сами Кедира, който се възползва от пас на капитана Филип Лам и вдигна на крака по-голямата част от 46 237-те зрители, изгледали мача на живо.

Второто попадение в срещата бе дело на лятната покупка на английския елитен Челси Андре Шурле. Бившият играч на Байер Леверкузен реализира в 58-ата минута след асистенция на Тони Кроос и така сложи точка на спора.

След успеха Германия събра 25 точки и кръг преди края си гарантира участие на Мондиал 2014.

Междувременно Швеция си гарантира второто място в групата, след като успя да обърне на своя земя Австрия и стигна до успех с 2:1.

Гостите поведоха на „Френдс Арена” в 29-ата минута, когато Марти Хамрик им даде преднина, ала след паузата Мартен Олсон (’56) изравни, а звездата Златан Ибрахимович донесе пълния комплект от точки на своите с попадение четири минути преди края на редовните 90.

В заключителните секунди пък нервите на Марко Арнаутович не издържаха и той бе изгонен с директен червен картон.

Така шведите събраха актив от 20 точки, като 6 от тях бяха спечелени срещу последния в таблицата отбор на Фарьорски острови, а в следващия си мач от квалификациите приемат Германия.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)