3. Германия победи с лекота аутсайдера Гибралтар (ВИДЕО+СНИМКИ)

Германия победи с лекота аутсайдера Гибралтар (ВИДЕО+СНИМКИ)

Томас Мюлер се отличи с два гола при успеха с 4:0 в Група D

Националният отбор на Германия постигна очаквана победа над аутсайдера в Група D за Евро 2016 Гибралтар. Световният шампион се наложи с убедителното 4:0 като домакин. Двубоят се проведе на стадиона в Нюрнберг.

Отборът на селекционера Йоахим Льов изцяло доминираше в срещата и заслужено се поздрави с победата, след която има има вече 7 точки в групата, в която е водач Полша. “Дружина полска” по-рано днес се наложи със същия резултат над Грузия.

Томас Мюлер бе точен на два пъти и стана 16 футболист, който има 25 гола за Германия. Марио Гьотце  също добави името си в списъка на голмайсторите. Той вкарва за първи път в официален мач след победния си гол срещу Аржентина на финала на Мондиал 2014. Крайното 4:0 оформи Йоган Сантос с автогол.

Германците владееха топката смазващите 83% от игрото време и бяха отправили цели 35 удара към вратата. Гостите от Гибралтар имаха скромните 2 удара, но и двата в очертанията на вратата. Така, от щаба на островната държава изпълниха очакванията си и се справиха по-добре от националния отбор на Бразилия, който загуби катастрофално от Бундестима с 1:7 на световтото първенство през лятото.

Резултатът можеше да бъде открит още в петата минута, но футболистът на Байерн (Мюнхен) Томас Мюлер пропусна. Той се раваншира с попадението си в 12-ата, до което се стигна след тежък удар на Шкодран Мустафи, нацелил гредата. Топката се отби и попадна в краката на Мюлер, който от близко разстояние не сбърка.

Германската машина продължи да мачка и така се стигна до 29-ата минута, когато отново Мюлер попадна в прегръдките на съотборниците си. Той завърши добра атака на Германия, започнала от Гьотце, който намери Подолски, той навлезе в наказателното поле и пусна остър пас във вратарското поле, където футболистът с 13 номер покачи на 2:0.  Гьотце направи преднината на домакините класическа в 38-ата минута с хубав удар в долния десен ъгъл на вратата.

В самия край на първото полувреме гостите бяха много близо до сензационен гол. Уолкър стреля от около 25 метра, като се намираше близо до тъч линията и в последния момент Мануел Нойер трябваше да се намеси решително и да избие в корнер връхлитащата точно под горната греда топка.

През второто полувреме статуквото се запази. Отборът на Германия контролираше изцяло събитията на терена, но във видимо по-бавно темпо и очакванията за разгромна победа не станаха реалност.

Последният четвърти гол в двубоя падна в 67-ата минута, когато Сантос в опита си да изчисти прати топката в собствената си врата.

В другия двубой от Група D Шотландия се наложи с минималното 1:0 над Република Ирландия на стадиона в Глазгоу. Голмайстор стана Шон Малоуни в 74-ата минута. Така, шотландците са на третото място в групата след Германия, като и двата тима имат по 7 точки.

Домакините бяха по-активният отбор през цялото време и повече търсиха победата. Те владееха топката 58% от игровото време и бяха отправили общо 9 удара към вратата на Форд.

Петнайсетина минути преди края Малоуни получи топката от Скот Браун и със силен удар от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман