3. Германия оглави Група D след двубой-спектакъл срещу Полша (ВИДЕО)

Германия оглави Група D след двубой-спектакъл срещу Полша (ВИДЕО)

Двубоят във Франкфурт на Майн завърши при резултат 3:1 със страхотни попадения

Германия спечели домакинството си на Полша в битката за върха в Група D за Евро 2016. Срещата се проведе на препълнения стадион във Франкфурт на Майн, като двата съперника предложиха истинско футболно зрелище от световна класа и красиви попадения. Бундестимът се наложи с 3:1, благодарение на головете на Томас Мюлер и Марио Гьотце, който се разписа на два пъти. Точен за „дружина полска” бе нападателят на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски.

Така, отборът воден от селекционера Йоахим Льов, се изкачи на първото място в групата с актив от 16 точки. Вторият Полша е с 14.

Миналата година във Варшава поляците се наложиха с 2:0 и нанесоха първата загуба на Германия в историята на сблъсъка между тези два отбора. След днешния успех германците запазиха серията си от победи като домакин в квалификационни двубои – 21 срещи. За последно те загубиха у дома от Чехия през 2007 година.

Двата отбора играха открит, атакуващ, бърз и зрелищен футбол през цялото време. Резултатът бе открит в 12-ата минута от Томас Мюлер. Той завърши страхотна атака с плътен удар. Домакините с три паса преодоляха цялата защита на Полша. След седем минути игра неговият съотборник в Байерн Марио Гьотце покачи на 2:0 след впечатляваща индивидуална акция. Той с едно движение финтира двама бранители и с мощен удар по земя не остави никакви шансове на Фабиански.

В 36-та минута Камил Гросицки качи перфектно топката на главата на Роберт Левандовски и той направо разстреля Мануел Нойер.

През второто полувреме интересните положения и пред двете врати продължиха да се случват. Гьотце удари гредата с техничен удар в 57-ата минута – топката се отби от лявата греда.

Крайното 3:1 оформи именно полузащитникът, с чийто гол Германия стана световен шампион в Бразилия през 2014 г. Мюлер шутира от дистанция силно, Фабиански изби, но в наказателното поле Гьотце се измъкна от защитата и добави.

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона