3. Германия не можа да промени историята със "Скуадра адзура" и пак остана без победа - 1:1 (видео)

Джузепе Роси наказа немците пред 80 000 и закова равенството

Германия и Италия завършиха 1:1 в един от най-интересните приятелски мачове от свободната за националните отбори дата.

Немците имаха огромното желание да постигнат победа над съперника, след като последният успех бе през далечната 1995 г. Това обаче не се случи, тъй като малко преди края на мача Джузепе Роси изравни резултата след грешка на Пер Мертезакер.

Двубоят се игра пред 80 000 зрители на „Вестфаленщадион“ в Дортмунд.

Иначе мачът не бе зрелищен, но имаше добро качество и заряд. Срещата започна перфектно за „баварската машина“. В 15-ата минута Мюлер направи страхотно двойно подавене с Йозил, след което навлезе остро в наказателното поле и даде прекрасен пас към Мирослав Клозе, който направи 1:0.

След попадението обаче германците не показаха това, което всички очакваха. Обратното - италианците се мобилизираха и започнаха да стоят по-добре на терена.

През първата част Касано имаше възможност да изравни, но пропусна. Второто полувреме беше още по-силно за „скуадра адзура“. В 66-ата минута Бориело се измъкна отляво и стреля добре по земя, но Нойер спаси. Минута след това пък Монтоливо опита удар отблизо, но от трудна позиция. Италия обаче продължи да търси изравняването.

Така се стигна до 81-ата минута, когато голът все пак падна. Негов автор бе Джузепе Роси. Нападателят на Виляреал се измъкна зад противниковата отбрана, след като Пер Мертезакер проспа цялата ситуация и от ъгъл стреля по земя. Нойер спаси, но топката пак попадна в краката на 24-годишния футболист, който този път не сгреши.

Германия потърси втори гол след изравняването. Малко преди края Сами Кедира навлезе в пеналта и стреля много добре, но Буфон спаси.

Така до края на срещата равенството се запази, което добави още едно равенство в битките между двата отбора.

В исторически план Италия има 14 триумфа над Германия, равенствата са 8, а победите за немците са 7.