3. Германия и Сърбия врътнаха зрелищно равенство

Германия и Сърбия врътнаха зрелищно равенство

Отборите от групата на България си стиснаха ръцете при 2:2

Германия и Сърбия завършиха наравно 2:2 в двубой от Група „B” на провеждащото се в Унгария европейско първенство за юноши до 19 години.

Отборът на западната ни съседка започна много добре срещата и владееше инициативата. Първият гол падна в 32-ата минута след точен удар на Максимович. Живкович се отчете с асистенция. Седем минути след това обаче, Селке, който вкара два гола на България, възстанови равенството.

В 41-ата минута Йович даде нов аванс на Сърбия, намирайки се на точното място, за да изведе отбора си напред.

Германия стигна до равенството в добавеното време на срещата. Капитанът Щарк засече центриране на Трюмнер и донесе точка на отбора. Сърбите завършиха срещата с човек по-малко, след като Максимович получи червен картон съвсем в края на мача.

След това равенство Германия е лидер с 4 точки, Сърбия е с 2, с 1 е Украйна (с мач по-малко) и България без актив (мач по-малко).