3. Георги Костадинов с две асистенции за успех над Макаби (Тел Авив)

Георги Костадинов с две асистенции за успех над Макаби (Тел Авив)

Българският национал със силен мач за Купата на Израел

Българският полузащитник Георги Костадинов изигра един от най-силните си мачове с екипа на Макаби (Хайфа) и беше с основен принос за успеха на зелените с 3:0 над Макаби (Тел Авив) за Купата на Израел.

Днес е последната среща от осминафиналите на турнира, която противопоставя Бейтар Йерусалим и Апоел Марморек, където играе Николай Дюлгеров. Във вторник пък е жребият за четвъртфиналите.

Костадинов беше извън терена месец и половина, но във втората среща след завръщането си направи две асистенции - за първото и второто попадения в мача, а иначе игра пълни 90 минути.

След нулево първо полувреме домакините на стадион Сами Офер нанесоха своя удар в рамките на четири минути през втората част.

Роел Кехат откри резултата в 54-ата минута. Георги Костадинов навлезе от дясно и стреля с левия крак по земя, вратарят на жълто-сините от Тел Авив отби с една ръка и за намиращият се на два метра Кехат не беше проблем да прати топката в мрежата.

Само след още 4 минути Синтайеху Салалич вкара за 2:0, след като Никита Рукавиця проби от дясно и му поднесе топката сам срещу вратаря.

Крайното 3:0 оформи австралиецът от украински произход Рукавиця, който получи подаване при контраатака от Костадинов. Влезе в наказателното поле, можеше да върне на българина, но предпочете да завърти защитника на гостите и с левия крак по диагонала прати топката в горния десен ъгъл.

Рукавиця удари и гредата при друга контраатака при резултат 1:0, а заедно с Костадинов получиха двете най-високи оценки от медиите- по 8.5. Костадинов пък беше футболистът с най-голям километраж и най-много пресечени топки пред собственото им наказателно поле.

Рано днес пък ръководството на Макаби (Хайфа) представи новия старши треньор- това е холандецът Фред Рутен, бивш наставник на ПСВ Айндховен, Твенте, Фейенорд, Шалке'04 (Германия) и отбори от арабските страни.