3. Генков няма спирка, с нов гол за Висла

Генков няма спирка, с нов гол за Висла

Отборът на Висла (Краков) продължава да крачи уверено към титлата, след като днес се наложи с 3:1 над тима на Белхатов. Срещата се игра на стадион „Миейски” и бе от програмата на 22-ия кръг на полската Екстракласа.

Българският национал Цветан Генков започна мача като титуляр и в трети пореден двубой успя да се разпише за тима от Краков. В предните две срещи Генков вкара, съответно две и едно попадения. Бившият стрелец на Локомотив (София) остана на терена до 73-ата минута, когато бе заменен от Риос. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Вробел си изкара директен червен картон в 49-ата минута.

Първата част на мача премина под натиска на домакините, но в нея зрителите така и не видяха попадение. Веднага след подновяването на играта Меликсон изведе Висла напред след удар от далечна дистанция и слаба намеса на стража на гостите, който позволи топката да мине между краката му. След попадението Вробел удари Меликсон без топка и реферът му показа директен червен картон.

Натискът на домакините пък се усили и в 55-ата минута българинът Цветан Генков засече с глава центриране от корнер, удвоявайки преднината на своите. 7 минути по-късно Белхатов се върна в мача с гол на Лачич, а крайното 3:1 оформи Вилк в 80-ата минута.

След успеха Висла е твърдо на 1-о място във временното класиране с актив от 44 точки, на 9 пред 2-ия Ягелония, но и с мач повече. Гостите от Белхатов пък са 7-и с 30 пункта.
И съдиите се оплакаха от преумора във футбола

В Англия все по-сериозно се говори за стачка на футболистите заради многото мачове

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Робин Гозенс в националния на Германия заради многото контузени

Робин Гозенс от Фиорентина беше повикан в състава на германския национален отбор за мачовете от Лигата на нациите с Босна Херцеговина и Нидерландия, след като левият бек Давид Раум стана шестият играч, отпаднал от Бундестима поради контузия

Защитник на Комо изгоря за 10 мача заради расистки обиди

Марко Курто е наказан с лишаване от състезателни права за 10 мача заради расистки обиди към корейския нападател на Уулвърхямптън Уондърърс Хван Чи-Чан