3. Гениален Тоти с хеттрик за Рома при 3:1 над Бари

Гениален Тоти с хеттрик за Рома при 3:1 над Бари

Отборът на Рома постигна важна победа над Бари с 3:1 в двубой от 13-ия кръг на италианската Серия „А”, който се игра на стадион „Олимпико” в италианската столица Рим.

Домакините започнаха мача много силно и до 27-ата минута вече водеха с 3:0, благодарение на капитана Франческо Тоти, който отбеляза хеттрик. Бари стигна до почетно попадение в 74-ата минута, когато Андреоли си отбеляза автогол.

Отборът на Клаудио Раниери започна устремно този мач и в 6-ата минута Мирко Вучинич бе фаулиран в наказателното поле от вратаря на гостите Жилет и по този начин Рома получи правото да изпълни дузпа, която бе вкарана от капитана на тима Франческо Тоти.

В 14-ата минута отново Принца на Рим бе над всички, след като отбеляза гол след пряк свободен удар, който бе на около 15 метра от вратата на гостите от Бари.

Фаулът бе отсъден за нарушение на Масимо Донати срещу Симоне Перота.

След двата гола преднина, домакините продължиха да натискат своя съперник и в крайна сметка стигнаха и до трети гол в 27-ата минута, който отново бе дело на капитана на тима Франческо Тоти, който с това попадение регистрира своя първи хеттрик от началото на сезона.

В ситуацията Тоти вкара красив гол със силен удар от малък ъгъл и покачи преднината на своя тим на 3:0.

Съвсем логично бе след трите гола преднина на Рома, темпото на игра да спадне. Гостите стигнаха до почетно попадение в 74-ата минута, когато защитникът на Рома Марко Андреоли си отбеляза ефектен автогол с глава. На практика с този гъл крайният резултат 3:1 в полза на Рома бе оформен.

След този ма, Рома заема 11-ото място в класирането с актив от 18 точки, а Бари има същия брой точки, но е с една позиция по-нагоре от "римските вълци".

[1:0] Тоти 6’
[2:0] Tоти 14’
[3:0] Toти 27’
[3:1] Андреоли 74’ автогол

РОМА: Серджо, Андреоли, Мексес, Рийзе, Бурдисо, Писаро, Перота, Бриги, Вучинич (75 – Баптища), Тоти (90 – Окака Чука), Менес (63 – Фати);

БАРИ: Жилет, Масиело, Ронучия, Бонучи, Алмирон, Антонели (60 – Камата), Донари, Барето, Кутузов (60 – Меджорни), Лангела (47 – Комен);

Стадион: „Олимпико”, Рим;