3. Гениален Меси подари победата на Барса в Епизод номер 3 на "Ел Класико" (видео)

Гениален Меси подари победата на Барса в Епизод номер 3 на "Ел Класико" (видео)

С два гола на аржентинеца Барселона победи вечния съперник Реал насред Мадрид

Отборът на Барселона постигна изключително важна победа с 2:0 като гост на Реал (Мадрид) в мач от полуфиналите на турнира Шампионска лига. Лионел Меси бе герой за своя Барса с двата си гола, с които през второто полувреме гостите надделяха над Реал. Мачът бе много нервен и бяха показани общо 3 червени и множество жълти картони. Ключов момент в сблъсъка на титаните бе 61-та минута, когато Пепе бе изгонен и домакините останаха с човек по-малко. До този момент Реал бяха по-активни, но с 10 човека Моуриньо не можа да измъкне нищо от безпощадния Барса. Със загубата Реал намали главоломно шансовете си за продължаване напред в надпреварата

Двубоят на стадион „Сантиаго Бернабеу”, който бе третия от 4-епизодната серия "Ел Класико", започна равностойно и през цялото първо полувреме двата отбора представяха предимно тактически издържана игра. Реал стоеше малко по-добре през първите 45 минути, а футболистите на Барселона се задоволиха с няколко неуспешни удара от страна на Шави Ернандес.

Още в 4-та минута Шави пробва вратаря на домакините Икер Касияс, но без успех. Секунди по-късно звездата на Реал Кристиано Роналдо също стреля към противниковата врата, но далеч от целта.

В  11-та минута благодарение на Давид Вийя за Барса дойде първото добро положение за гол аванс. След самостоятелна акция нападателят отправи удар с левия крак от рамките на наказателното поле, но коженото кълбо мина покрай дясната греда на Касияс.

В 25-та минута каталунците направиха още една добра атака, при която Лео Меси изведе Шави в наказателното поле на гостите, но последният бе добре затворен от Сан Икер и опасността премина.

В 35-та минута след едно центриране на „белите” защитникът Пепе успя да надскочи бранителите на гостите и отклони към Серхио Рамос, който беше останал сам срещу Виктор Валдес. За радост на всички гостуващи запалянковци в Мадрид топката бе прекалено дълга за Рамос и Валдес улови.

В края на полувремето напрежението на терена започна да си личи осезаемо и играчите на двата тима се опитаха да изкарат картони на своите вечни врагове. След няколко поредни сблъсъка на терена в жълто бяха декорирани Дани Алвеш за Барса и Алваро Арбелоа за Белия балет.

В последните секунди на първата част Кристиано Роналдо отправи страхотен удар от около 30 метра, който бе спасен с мъка от Валдес. Избитата топка попадна в краката на Месут Йозил, който направи неуспешна добавка от близо. Така или иначе Йозил бе останал в засада и гол нямаше да има. Така първата част завърши с резултат 0:0 при изцяло тактическо надиграване между отборите на Жозе Моуриньо и Пеп Гуардиола.

Второто полувреме беше изпълнено с нервност и бяха показани няколко червени картона. Още в 45-та минута на двубоя резервният вратар на Барса Пинто бе изгонен като не стана ясно точно защо той влезе в спор с част от резервите на Реал и стюардите  на стадиона.

Иначе на терена Меси опита удар в 46-та минута, но без успех. Три минути по-късно Шаби Алонсо от Реал също пробва късмета си, но за пореден път до гол в Мадрид не се стигна. В 50-та минута хубав изстрел на Кристиано Роналдо бе блокиран по чудесен начин от бранителите от Каталуня.

Следващите минути протекоха без зрителите на „Бернабеу” да имат възможността да  наблюдават очаквания звезден футбол, който така и така беше просто изключително тактическо надиграване. В 53-та минута Серхио Рамос фаулира противников футболист и получи жълт картон, който го извади от участие на реванша.

В 57-та минута Хавиер Масчерано също бе декориран в жълто, а  61-та минута Пепе бе изгонен след малоумна грубост в краката на Даниел Алвеш. Пепе, който по принцип е доста груб играч, не пропусна да го демонстрира и днес, опитвайки се да счупи крака на Алвеш. След като Пепе напусна игрището се видя, че и наставникът на Реал Жозе Моуриньо също е бил изгонен за емоционалната си реакция. В шампионатния сблъсък „Ел Класико” мадридчани също завършиха мача с човек по-малко, като тогава бе изгонен Албиол.

След като Кралския клуб остана с човек по-малко логично гостите поеха инициативата. Все пак в 66-та минута удар на Роналдо с глава мина покрай вратата на Барса. Две минути по-късно Вийя отново напомни за себе си с удар от средна дистанция, който не затрудни особено Касияс.

Така дойде 77-та минута когато след центриране на резервата Ибрахим Афелай Лионел Меси засече топката за 1:0. Меси се разписа с едно докосване от близка дистанция и хвърли феновете на „Лос Кулес” в екстаз.

След гола Барса започна с продължителното задържане на топката и огромното количество пасове по широчината на терена. В 87-та минута Меси реши всичко, вкарвайки втори гол във вратата на Касияс след самостоятелна акция. Меси направи смешни трима защитници на мадридчани и вкара умело топката във вратата за 2:0.

Реал (Мадрид) - Барселона 0:2