3. Гари Медел изненада Рома и прати Интер на върха (ВИДЕО)

Гари Медел изненада Рома и прати Интер на върха (ВИДЕО)

Най-добрата защита в Серия А победи най-резултатното нападение

Интер скочи от четвъртото на първото място в Серия А след важна и сладка победа 1:0 в супер дербито на 11-ия кръг с Рома. Гол на изненадващ реализатор – Гари Медел, през първото полувреме осигури втората поредна победа на „нерадзурите” над „джаолоросите” и едва втората в 12 мача срещу този съперник.

Рома игра близо 20 минути с човек по-малко заради втори жълт картон на Миралем Пянич. Преди това „вълците” пропуснаха редица положения, като вратарят на домакините Самир Ханданович беше на изключителна висота.

Любопитен факт е, че отборът с най-добрата защита (Интер) победи този с най-резултатното нападение (Рома).

Атаките започнаха да валят ту към едната, ту към другата врата.

В 28-ата минута Пянич изведе Салах, който прати във външната страна на мрежата на вратата на домакините.

Интер откри три минути по-късно, когато Гари Медел реши да тества своя шут и с изключителна прецизност в долния ляв ъгъл направи безпомощен Войчех Шчесни. Това бе първият гол в Серия А с екипа на „нерадзурите” на чилийския национал.

Медел обаче почувства болки и напусна играта в началото на второто полувреме.

Вратарят на Интер Самир Ханданович направи 4 спасявания в рамките на секунди в 61-ата минута, които предотвратиха изравнителен гол.

И пак след статично положение Рома можеше да изравни, но Манолас прати с глава над напречната греда отблизо.

В 72-ата минута Рюдигер се извиси след корнер и пак топката бе в аут, този път встрани от вратата.

Поривът на Рома приключи минута по-късно, когато Миралем Пянич получи втори жълт картон. Така босненецът ще пропусне предстоящото дерби срещу Лацио.

Интер започна да търси решителен втори гол. Акробатичен удар на Брозович бе спасен от Шчесни 15 минути преди края.

До края имаше открита игра, но до нов гол не се стигна.

Така, Интер изпревари Рома с точка и излезе на върха в таблицата.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1