3. Гарет Бейл ужили бившия си отбор Тотнъм и прати Реал на финал (ВИДЕО)

Гарет Бейл ужили бившия си отбор Тотнъм и прати Реал на финал (ВИДЕО)

„Белия балет” победи „шпорите” с 2:0 в първия двубой от турнира „Ауди Къп”

Реал (Мадрид) победи Тотнъм в първия двубой от престижния турнир „Ауди Къп”. Отборът на старши треньора Рафаел Бенитес се наложи с 2:0 над представителя на английската Висша лига пред препълнените трибуни на стадион „Алианц Арена”.

Точни за „белия балет” бяха Джеймс Родригес и бившият футболист на Тотнъм Гарет Бейл. Той се разписа след страхотен рейд и плътен удар, който мина през ръцете на вратаря.

С този успех Реал се класира за финала на турнира. Там мадридчани очакват победителя от сблъсъка Байерн (Мюнхен) – Милан.

Реал (Мадрид) започна по-добре двубоя и запази инициативата в свой ръце до края на двубоя. Резултатът бе открит в 36-ата минута. Тогава Иско майсторски финтира Уокър и центрира в наказателното поле, където колумбийският национал Родригес засече с глава.

Бейл ознаменува победата за „кралския клуб” късно през втората част. В 79-ата минута спечели терен и отправи силен удар от дистанция. Топката тупна преди да се оплете в мрежата на вратаря Мишел Вром, който можеше да се намеси и по-добре в ситуацията. След гола си Бейл не изрази бурно радостта си.

Така, Тотнъм ще играе за третото място в турнира. Двубоят е на 5-и август, сряда.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)