3. Ганайска резерва изстреля Атлетико на върха пред Барса (ВИДЕО)

Ганайска резерва изстреля Атлетико на върха пред Барса (ВИДЕО)

Диего Симеоне показа невероятна тактическа гъвкавост при мъчното 1:0 над последния Леванте

Ганайската резерв Томас Парти качи Атлетико Мадрид еднолично на върха в Примера с късен победен гол за 1:0 при домакинството на последния Леванте в 18-ия кръг на  Ла Лига. С успеха Атлетико превзе първото място с 41 точки и се възползва от грешката на Барселона (0:0 като гост на Еспаньол), който остана втори с 39 и мач по-малко.

Атлетико бе големият фаворит преди мача, защото Леванте нямаше успех в последните си 5 сблъсъка и бе взел едва една от възможни 15 точки. Габи и Филипе Луис се върнаха сред титулярите на Диего Симеоне след изтърпени наказания.

Саул направи голям пропуск с глава още във втората минута, а Марино ефектно спаси удар на Джаксън Мартинес.

Анхел Кореа се строполи в наказателното поле след контакт между него и Иван Лопес, но дузпа не последва въпреки бурните протести на Диего Симеоне и публиката на „Висенте Калдерон”.

Последва серия центрирания и при едно от тях бранителят Стефан Савич с глава нацели гредата на вратата на гостите.

Методичният натиск на „дюшекчиите” продължи и след почивката. Коке опита центриране отдясно, но топката описа парабола и кацна върху гредата.

Диего Симеоне пусна Лусиано Вието на мястото на Анхел Кореа и промени схемата на 4-4-2 с Караско и Гризман по двете крила и Вието и Мартинес в атака.

„Ел Чоло” показа невероятна тактическа гъвкавост и още веднъж смени схемата, след като и това не сработи. В 73-ата минута той извади тарана Джаксън Мартинес и пусна полузащитника Томас Парти, което се оказа печелившият ход.

8 минути след появяването си на терена Томас получи пас през центъра от Габи, преодоля двама, остана здраво на крака и с доза късмет и рикошет във вратаря се разписа за 1:0 в 81-ата минута.

В края Атлетико се прибра и умело изчака края на мача, за да узакони лидерството си в Примера с две точки пред шампиона Барселона, който има и мач по-малко. Леванте остана на последното 20-о място с едва 11 точки от 18 мача.