3. Галин Иванов и Халадаш с нова победа в Унгария

Галин Иванов и Халадаш с нова победа в Унгария

Все по-близо сме до целта ни, заяви българският национал след мача

Българският национал Галин Иванов и унгарският отбор Халадаш, за когото играе, отбелязаха нова победа. В мач от 28-ия кръг на местния шампионат, тимът спечели с 1:0 срещу МТК Будапеща.

“Не беше лесна победа, доста положения пропуснахме, но важното е, че победихме. Все по-близо сме до целта ни”, заяви Галин след срещата вчера.

Унгарските медии определиха играта като “спокойна и сдържана от ситуации”.

“Не мога да кажа, че беше спокойна, вероятно е изглеждала така, защото контролирахме мача”, отсече още нашето момче и допълни, че успехът на тима му е страхотен подарък за предстоящия му рожден ден. На 15 април спортистът ще навърши 31 години.

Бившият капитан на Славия започна играта от първата минута и постоянно тормозеше защитата на МТК Будапеща. Иванов остана на терена до 72-ата минута, като неговото място зае Балин Гаал. Именно той беляза триумфът на Халадаш.

Победата им е четвърта поредна, като с нея се завърнаха и надеждите на футболистите и ръководството за оставане в елита. Отборът все още е на последното 12-о място, но само на 4 точки от спасителната 10-а позиция.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм