3. Фрайбург поднесе изненадата и изхвърли Байерн от Купата на Германия (ВИДЕО)

Фрайбург поднесе изненадата и изхвърли Байерн от Купата на Германия (ВИДЕО)

Баварците загубиха с 1:2

Фрайбург поднесе изненадата в турнира за Купата на Германия и отстрани Байерн Мюнхен след драматична победа с 2:1, дошла в самия край на мача след точно изпълнена дузпа от Лукас Хьолер.

Още в 12-ата минута домакините можеха да поведат в резултата, но изстрелът на Лерой Сане мина на сантиметри до вратата.

Седем минути по-късно баварците все пак успяха да реализират. Йозуа Кимих центрира от ъглов удар, а Дайо Упамекано засече топката с глава във вратата.

Не изминаха и десет минути обаче преди Фрайбург да изравни. В 27-ата минута отбита топка стигна до Николас Хьофлер, който с мощен изстрел простреля Ян Зомер.

Пет минути след това Томас Мюлер бе близо до гола, но изстрелът му мина встрани от вратата. В добавеното време на първата част удар на Мюлер бе изчистен от голлинията.

Втората част започна с натиск на Байерн. В 62-ата минута Бенжамен Павар опита с глава да засече центриране, но стреля неточно.

Седем минути след това Жоао Кансело опита да насочи топката към долния ляв ъгъл на Марк Флекен, но вратарят на Фрайбург внимаваше и спаси.

В 73-ата минута Сане си освободи място за изстрел, но един от съотборниците му без да иска блокира изстрела му.

В добавеното време на срещата Джамал Мусиала игра с ръка в наказателното поле, което доведе до дузпа за гостите. Зад топката застана Хьолер, който не остави абсолютно никакъв шанс на Зомер да спаси.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)